Back to top

Sabbath Bible Lessons

«Се, гряду скоро!»

 <<    >> 
Урок 1 Субота, 1 липня 2017 року

Славна надія, що приносить радість

«Ось іде Господь зо Своїми десятками тисяч святих» (Юди 14, ост. частина).

«Для мандруючого Божого народу, який так довго перебував «у країні смертельної тіні», обітниця про Другий прихід Того, Хто є «воскресіння і життя», Хто приведе додому Своїх вигнаних дітей, є радісною надією». – Велика боротьба. – С.299.

Додаткові матеріали для вивчення:   Велика боротьба. – С.299-303. 

Неділя 25 червня

1. Натхненний Божими обітницями

а. Що було показано у видінні патріарху, сьомому від Адама, на самому початку історії і яким чином це стало потужним мотивом для нього? Юди 14, 15.

«За допомогою Духа Пророцтва Господь показав [Еноху] усі покоління, що житимуть після потопу, і великі події, пов'язані з Другим приходом Христа наприкінці світу...

У пророчому видінні Еноху були показані смерть Христа, Його славний прихід у славі, в супроводі святих ангелів, щоб звільнити Свій народ з могил. Він також бачив зіпсутість світу перед Другим приходом Христа, хвалькувате, самовпевнене, свавільне покоління людей, які відкинули єдиного Бога і Господа Ісуса Христа, зневажаючи Його Закон та викупну Жертву. Він бачив праведних, увінчаних славою і честю, та нечестивців, вигнаних від присутності Господа і знищених вогнем.

Енох, ставши проповідником праведності, розповідав людям про те, що відкрив йому Бог». – Патріархи і пророки. – С.85, 86.


Понеділок 26 червня

2. Радісна довіра

а. Опишіть, яким чином народ Божий за часів Старого Заповіту висловлював свою надію на Другий прихід Христа. Псалом 50:1-4; 96:11-13.

«Прихід Христа, з яким буде відновлене Царство праведності, надихав святих авторів, які з захопленням і піднесенням писали про нього. Біблійні поети і пророки, описуючи це Царство, вживали слова, які ніби палали небесним вогнем». – Велика боротьба. – С.300.

б. Якими піднесеними словами пророк Авакум описував повернення Ісуса? Авакума 3:3-6.

в. Яка втішна, підбадьорююча обітниця повторюється для віруючих Нового Заповіту і який вплив це має справляти на нас? Дії 1:10, 11.

«Обітниця повернутися, яку Спаситель дав Своїм учням, прощаючись з ними на горі Оливній, проливала світло на майбутнє, наповнювала серця радістю і надією, якої не могло затьмарити ні горе, ні будь-яке випробування». – Там саме. – С.302.

«[Дії 1:11 цитується]. Воістину дорогоцінною була обітниця, почута засмученими учнями про те, що вони матимуть змогу знову побачити Ісуса, Якого всі вони дуже сильно любили. Ця обітниця також є дорогоцінною для кожного справжнього послідовника Христа. Ніхто з тих, хто щиро любить Ісуса, не жалкуватиме про те, що Він прийде знову. І в міру їхнього наближення до приходу Сина Людського ті, котрі щиро люблять Ісуса, з нетерпінням очікуватимуть радісної надії і прагнутимуть підготуватися до споглядання Того, Кого полюбили їхні душі, Який помер, щоб їх викупити.

Ісус гряде! Але не для того, щоб почути про скорботи людства, почути, як винний грішник сповідує свої гріхи, і проголосити йому про прощення, тому що справа кожного тоді вже буде вирішена до життя або до смерті. Ті, котрі жили в гріху, залишаться грішниками навіки. Ті, котрі сповідали свої гріхи Ісусові у святині, зробили Його своїм Другом і полюбили Його прихід, матимуть прощення усіх своїх гріхів і, очистивши свої душі послухом істині, вони залишаться чистими і святими назавжди». // Наставник молоді, 1 квітня 1854 року.


Вівторок 27 червня

3. Гідне нашого серйозного приготування

а. Як ми можемо знайти мужність в надії, висловленій апостолом Павлом? До Тита 2:11-13.

«Ми – мандрівники і прибульці, які очікують, які сподіваються і моляться про цю благословенну надію на славне повернення нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Якщо ми віруємо у швидкий Прихід і привносимо цю надію в повсякденне життя, то який сильний вплив матиме на наше життя ця віра і надія, якою гарячою любов'ю один до одного, яким святим життям задля слави Бога обдарує вона нас, і, будучи нашою нагородою, який поділ виявить вона між нами і світом!» – Євангелизм. – С.220.

«Богові до вподоби, щоб Його діти звернули свої погляди до Неба, чекаючи славного приходу нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. У той час, як увагу світських людей приваблюють усілякі земні справи, наші очі повинні бути прикуті до Неба. Нам слід глибше і глибше проникати вірою в славні таємниці небесної скарбниці, приймати дорогоцінні Божественні промені світла з небесної святині, щоб вони осяяли наші серця так само, як осяюють лице Ісуса...

Наш Господь бажає, аби ми не спали, щоб, коли Він прийде і постукає в двері, ми негайно відчинили б Йому». – Свідоцтва для церкви. – Т.2. – С.194, 195.

б. Яким чином Ісус прийде до тих, які з нетерпінням чекають Його повернення? До євреїв 9:28 (ост. частина).

«Христос після закінчення Свого посередницького служіння з'явиться «не в справі гріха… тим, хто чекає Його на спасіння» (До євреїв 9:28), щоб дати благословення вічного життя тим, хто очікує Його». – Велика боротьба. С.485.

«Ісус прийде так само, як підносився на небо, тільки з більшою величчю. Він прийде зі славою Свого Отця, і всі святі ангели супроводжуватимуть Його в дорозі. Замість жахливого тернового вінця, що пронизує Його святе чоло, на Ньому буде вінець сліпучої слави. Він з'явиться тоді не як страдник, знайомий з хворобами, ні, Його обличчя сяятиме яскравіше за полуденне сонце. На Ньому буде не простий безшовний хітон, але сліпучо-світлий одяг, біліший, ніж сніг». // Наставник молоді, 1 квітня 1854 року.


Середа 28 червня

4. Пристрасно бажаючи Його повернення

а. Яка вістка в проповідях Лютера повторила вчення Павла щодо часу остаточного суду? До євреїв 9:27.

«Лютер сказав: «Я переконаний, що день суду наступить не пізніше, як через 300 років. Бог не буде і не може більше терпіти цей нечестивий світ». «Наближається великий день, коли царство земної нечистоти буде зруйноване». – Велика боротьба. – С.303.

б. У чому були переконані інші реформатори і що має також бути нашим головним пріоритетом сьогодні? Об'явлення 16:15.

«Цей старий світ наближається до свого кінця», – говорив Мелангтон. Кальвін навчав віруючих, щоб «не вагалися, а очікували в надії дня приходу Христа як найзнаменнішої події». За його словами, «вся сім'я вірних Божих чекатиме цього дня». «Ми повинні відчувати голод за спілкуванням з Христом; ми повинні шукати Його, думати про Нього, – говорив він, – доки не прийде світанок того великого дня, коли наш Господь у повноті явить славу Свого Царства».

«Хіба Господь Ісус вознісся на небо не в нашому тілі, – запитував шотландський реформатор Нокс, – і хіба Він не повернеться? Ми знаємо, що Він повернеться, і це буде незабаром». Рідлі та Латимер, які віддали своє життя за істину, з вірою чекали приходу Господа. Рідлі писав: «Я вірю і ніскільки не сумніваюся в тому, що світ наближається до свого кінця. Давайте разом з Іваном, слугою Божим, волати в наших серцях до нашого Спасителя з молитвою: «Прийди, Господи Ісусе, прийди!». – Там саме.

«Повернення Христа в наш світ не за горами – так нехай же воно стане лейтмотивом кожної звістки!

Людям необхідно частіше представляти благословенну надію Другого приходу Христа і розповідати про урочисті події, які супроводжуватимуть його. Очікування швидкого приходу нашого Господа спонукає нас розцінювати земні речі, як такі, що не мають цінності для вічності...

Нині слуги Божі не можуть сказати, як колись сповіщав пророк Даниїл: «Було призначено тривалий час» (Даниїла 10:1; англ. пер. Біблії). Тепер залишається мало часу, поки свідки Божі не завершать свою роботу, готуючи дорогу для Господа». – Свідоцтва для церкви. – Т.6. – С.406.


Четвер 29 червня

5. Активно чекаючи дня обітниці

а. Поясніть відповідальність усіх тих, хто серйозно очікує мирної зустрічі з Господом, коли Він повернеться. Амоса 4:12 (ост. частина); Софонії 2:3.

«Христос каже: «Я знаю діла твої» (Об'явлення 2:2). Він знає, чи живете ви життям досконалості, чи любите ви говорити і думати про Нього, чи прославляєте Його з радістю. Чи хочемо ми, нарешті, досягти неба і приєднатися до небесного хору? Що стосується нашого характеру: ми вийдемо з могили точно такими, якими увійшли до неї... Тепер час для очищення і загладжування гріхів. Тепер час для того, щоб очистити одіж свого характеру і вибілити її в Крові Агнця.

Коли учитель Закону прийшов до Христа і запитав: «Що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?», відповідь була такою: «Виконай заповіді!». Тут законник ставить конкретне запитання і отримує таку ж конкретну відповідь». – Рукописи. – Т.9. – С.262.

б. Які глибокі почуття відчуватимуть ті, котрі усім серцем ухопляться за обітницю Христа про те, що Він незабаром повернеться? Об'явлення 22:20.

«Я хочу віддати честь Тому, Хто сидить на престолі. Я хочу, щоб мій голос луною прозвучав в усіх небесних оселях. А чи бажаєте ви бути там? Тоді ви повинні навчати свій голос славити Його на землі, і тоді ви зможете приєднатися до небесного хору і співати пісню Мойсея і Агнця. Бог допоможе нам і наповнить нас усією повнотою і силою, а потім ми зможемо відчути радість світу, що гряде». – Еллен Г. Уайт. Матеріали 1888 року. – С.128.


П'ятниця 30 червня

Запитання для повторення

1. Що я повинен розуміти щодо того, наскільки глибоко я жадаю повернення Ісуса?

2. Чому обітниці про повернення Ісуса повинні додавати нам сили?

3. Чому настільки важливо розвивати реальне, щире бажання поділитися цією істиною з іншими?

4. Яким чином реформатори XVI століття вселяли віру в повернення Христа?

5. Ми спасаємося вірою. Отже, що саме підтверджує нашу справжню прихильність до нашої віри?

 <<    >>