Неділя
2 липня
1. Попередній розгляд майбутніх подій
а. Що передбачив Син Людський про величний храм, який існував у Його часи, – про подію, яку учні не могли збагнути? Від Матвія 24:1, 2.
«Про що думав «Відкинутий будівничими» в той момент, коли Він милувався величчю храму? Перед Ісусом справді було прекрасне видовище, але Він із жалем промовив: “Бачу це все. Будівля справді чудова. Ви показуєте на стіни, які здаються неприступними, але послухайте, що Я скажу: Наступає день, коли «не залишиться тут каменя на камені, який не був би зруйнований». – Бажання віків. – С.627.
б. Які питання цікавили учнів і як це було пов'язано з пророцтвами Христа щодо кінця світу? Від Матвія 24:3.
«Із занепадом Єрусалима учні пов'язували події особистого приходу Христа, Котрий, на їхню думку, посяде престол всесвітньої імперії, покарає ненавернених юдеїв і звільнить народ від римського ярма. Господь сказав їм, що прийде вдруге. Тому, коли Він заговорив про суди над Єрусалимом, учні подумали про Його прихід». – Велика боротьба. – С.25.
Понеділок
3 липня
2. Пророцтво виконалося після вознесіння Христа
а. Яке застереження ми повинні почути, виходячи з духовного підтексту відносно долі храму в 70 році н.е. (саме так, як і пророкував Ісус)? Ісаї 30:12, 13.
«Запекла впертість юдейських вождів та огидні злочини, які здійснювалися в обложеному місті, викликали жах і обурення у римлян... Римські воїни люто жбурляли палаючі головешки до приміщень, що прилягали до храму, а потім мечами вбивали тих, що переховувалися там. Кров текла по сходах храму, як вода. Тисячі й тисячі юдеїв загинули там. Шум бою заглушали вигуки: «Іхавод!» (Відійшла слава!)». – Велика боротьба. – С.33.
«Як місто, так і храм були зруйновані вщент, а земля, на якій стояла святиня, була, «як те поле, заорана» (Єремії 26:18)». – Там саме. – С.35.
б. Назвіть деякі цікаві моменти, які ми можемо побачити в тому, що тільки ті, які дослухалися до слів Ісуса, були врятовані. Від Луки 21:20-22; Псалом 27:5.
«Протягом семи років один чоловік ходив вулицями Єрусалима і гучним голосом звіщав про біди, що очікували це місто... Цього дивака посадили у в'язницю і бичували, але жодного нарікання не зірвалося з його вуст. На всі зневаги і знущання він відповідав: «Горе, горе Єрусалиму! Горе, горе мешканцям його!» І голос застереження замовк лише тоді, коли він загинув при облозі міста, про яку пророкував.
Жодний християнин не загинув під час зруйнування Єрусалима. Христос залишив Своїм учням попередження, і ті, що повірили Його словам, чекали появи обіцяної ознаки. [Від Луки 21:20, 21 цитується]». – Там саме. – С.30.
«[Від Луки 21:20, 21 цитується.] Цю пересторогу треба було пам’ятати протягом 40 років до спустошення Єрусалима...
«Тож моліться, щоб ваша втеча не сталася взимку або в суботу» (Від Матвія 24:20), – сказав Ісус... Через сорок років після Його розп'яття субота повинна була залишатися як і раніше святою. Протягом сорока років учні повинні були молитися про те, щоб їхня втеча не сталася в суботу». – Бажання віків. – С.630.
Вівторок
4 липня
3. Пророчий Період часу – темне Середньовіччя
а. Що згодом спіткало віруючих після повного руйнування міста Єрусалима в 70 році н.е.? Від Матвія 24:21, 22.
«Від зруйнування Єрусалима Ісус відразу ж перейшов до найбільшої події – останньої ланки в ланцюгу історії цього світу – до Другого приходу Сина Божого у величі й славі. Між цими двома подіями Христос бачив довгі темні століття для Його церкви, позначені кров'ю, сльозами і муками». – Бажання віків. – С.630, 631.
б. Як цей історичний період скорботи описаний в пророцтві книги Об'явлення? Об'явлення 11:2, 3; 13:5.
в. Який біблійний орієнтир про пророчий час допомагає нам зрозуміти, як математично розраховувати справжню тривалість цього періоду, пам'ятаючи, що в пророчих підрахунках використовується 30-денний місяць і що рік складається з 360 днів? Числа14:34; Єзекіїля 4:6.
«Знищення Святого Письма за часів панування Риму, жахливі результати цього, а потім піднесення в кінці часу Слова Божого чітко представлені пророчим пером. Іванові, котрий знаходився в засланні на безлюдному острові Патмос, було дано видіння про 1260 років, протягом яких папській владі було дозволено топтати Слово Боже». – Дух Пророцтва. – Т.4. – С.188.
«Сорок два місяці означають той самий період, що й «час, і часи і половини часу», тобто три з половиною роки, або 1260 днів з 7 розділу книги Даниїла. Впродовж цього часу папська влада повинна була пригноблювати народ Божий. Цей період, як вже зазначалося в попередніх розділах, розпочався з 538 р. після Н. Хр., коли було видано указ про встановлення верховної влади папства, і закінчився в 1798 р. Тоді папа був узятий в полон французькою армією; папській владі була завдана смертельна рана, і виконалося пророцтво: «Коли хто до полону веде, сам піде в полон» (Об'явлення 13:10)». – Велика боротьба. – С.439.
Середа
5 липня
4. Три орієнтовні події
а. Перед закінченням пророчого періоду 1260 років (тому що справжнє переслідування «скоротилося»), які прикмети в природі показали, що Ісус незабаром повернеться? Від Матвія 24:29, 30; Від Марка 13:24-26; Об'явлення 6:12, 13.
б. Аналізуючи ці пророцтва одне за одним, згідно з написаним Натхненням та історією, – що відбулося першим? Об'явлення 6:12.
«Як сповнення цього пророцтва [з Об'явлення 6:12] в 1755 році стався один з найжахливіших землетрусів, які переживало людство. Хоч він став відомий, як Лісабонський землетрус, однак поширився на більшу частину Європи, Африки й Америки. Він був відчутний навіть у Гренландії, Вест-Індії, на острові Мадейра, у Швеції та Норвегії, Великобританії та Ірландії. Він охопив територію загальною площею майже 4 мільйони англійських квадратних миль». – Велика боротьба. – С.304.
в. Як виконалося пророцтво про сонце й місяць? Від Марка 13:24.
«1260 днів або років закінчилися в 1798 році. За чверть століття до цієї дати переслідування майже припинилися. Після гоніння, згідно зі словами Христа, повинно було статися затемнення сонця». – Там саме. – С.306.
«День 19 травня 1780 року ввійшов у історію як «темний день». З часів Мойсея ще не було такої густої, тривалої темряви, яка б охоплювала величезну територію. Опис цієї події очевидцями – це тільки слабкий відгомін слів Господа... «сонце на темність, а місяць – на кров перед приходом Господнього дня, великого та страшного!» (Йоіла 3:4)». – Там саме. – С.308.
г. Як виконалося пророцтво про зірки? Від Марка 13:25; Об'явлення 6:13.
«[Об'явлення 6:13 цитується]. Це пророцтво з надзвичайною точністю і драматичністю здійснилося 13 листопада 1833 року, коли випав великий дощ метеоритів. Це було найвеличніше, найграндіозніше видовище – падіння зірок, яке будь-коли спостерігала людина». – Там саме. – С.333.
Четвер
6 липня
5. Передбачені і надані, щоб вплинути
а. Крім трьох великих природних явищ, які надав Христос як ознаки Свого швидкого повернення, назвіть деякі інші знаки та поясніть, яким чином вони все більш швидше виконуються. Від Матвія 24:6-12; Від Марка 13:7-9; Від Луки 21:9-11; 25-27.
б. Про що ми повинні згадувати, спостерігаючи ці знамена? Від Луки 17:26; Єремії 8:11, 12.
«Лиха, землетруси, повені, катастрофи на суші й на морі відбуватимуться все частіше. Бог дивиться на світ сьогодні так, як дивився на нього за днів Ноя. Він посилає Свою звістку народові сьогодні, як посилав її за днів Ноя. Нинішній стан світу повторює нечестя допотопного світу». // Посередник, 1 грудня 1900 року.
в. Чому виконання пророцтв здатне надихнути нас? 1 Самуїлова 12:16; 1 Петра 2:9.
«Ті, які прийняли адвентистську звістку, усвідомили необхідність розкаяння і покори перед Богом. Чимало людей довгий час не могли зробити вибір поміж Богом і світом, але тепер вони відчули, що прийшов час зайняти певну позицію. «Предмети вічності набули в їхніх очах небувалої реальності. Небо схилилося до них, і вони відчули себе винними перед Богом»... Християни прокидалися до нового духовного життя. Вони усвідомлювали, що часу залишилося обмаль, а тому потрібно швидко робити для ближніх те, що вони повинні зробити». – Велика боротьба. – С.340.
П'ятниця
7 липня
Запитання для повторення
1. Чому Бог дозволив зруйнувати чудовий храм в 70 році н.е.?
2. Чому відлюдник, котрий передрікав горе Єрусалиму, не був врятований?
3. Звідки ми знаємо, що в пророчому часі день часто дорівнює рокові?
4. Назвіть дати трьох ознак швидкого повернення Христа.
5. Коли я бачу і розумію, що ці ознаки справдилися, то чи дозволяю я, щоб це справило на мене вплив?