Неділя
23 липня
1. Ось, Він гряде!
а. За біблійними переказами до чого буде подібний прихід Ісуса? Дії 1:11.
«Найдорогоціннішим для послідовників Ісуса було те, що Він вознісся від них на небо Таким, Яким вони бачили і знали Його, їхнього Божественного Учителя. Той самий Ісус, Який ходив, говорив і молився з ними... вознісся на небо в людській подобі. І небесні вісники запевнили їх, що Той Ісус, Якого вони бачили, як Він підносився на небо, прийде знову таким самим чином. Це запевнення завжди було і буде надією і радістю для всіх тих, хто справді любить Христа». – Дух Пророцтва. – Т.3. – С.254.
б. Для кого прихід Ісуса буде видимим? Об'явлення 1:7; Від Матвія 24:30.
«Там будуть ті, хто глузував з Нього і бив Його. Священики і правителі знову побачать усе, що відбувалося в судовій залі. Усі ті події постануть перед ними, ніби записані вогняними літерами. Тоді ті, хто кричав: «На нас Його кров і на наших дітей!», отримають відповідь на власне закляття. Це буде час, коли для всього світу стане зрозуміло, проти Кого і чого воювали вони». – Бажання віків. – С.739, 740.
Понеділок
24 липня
2. Дивовижна надія
а. Яка мета приходу Ісуса і як впевненість у цій неперевершеній події, котра вселяє страх, повинна впливати на нас? Від Івана 14:1-3.
«Тільки дійсно ті, котрі люблять Спасителя, можуть з радістю зустріти засновану на Слові Божому звістку, що Той, в Кому зосереджувалися всі їхні надії на вічне життя, прийде знову, – не для того, щоб бути приниженим, зневаженим, відкинутим, як при Своєму Першому приході, але в силі і славі, для визволення Свого народу. Проголошення про прихід Христа повинно бути сьогодні доброю звісткою великої радості, як і тоді, коли воно було зроблене ангелами пастухам Віфлеєму. Немає більш незаперечного доказу відпадання церков від Бога, ніж те роздратування і та ворожість, з якими вони зустрічають післану Небом звістку.
Ті, котрі не люблять Спасителя, бажають, щоб Він залишався віддалік, і такі охоче приймають свідоцтво невірних слуг: «Забариться пан мій прийти» (Від Матвія 24:48). Відмовляючись досліджувати Святе Письмо, щоб перевірити, чи вірно це, вони вхоплюються за кожну вигадку, яка відкладає прихід Христа на далеке майбутнє або ж представляє його духовним приходом, котрий здійснився при руйнуванні Єрусалима, або ж таким, що відбувається під час смерті людини». – Дух Пророцтва. – Т.4. – С.216, 217.
б. Опишіть приємність цієї надії і з чим вона повинна бути тісно пов'язана? До филип'ян 3:20, 21.
«Усі пророчі істини пов'язані між собою, і в міру їх вивчення ми бачимо, що вони утворюють прекрасне гроно практичної християнської істини. Усі наші проповіді зобов'язані показувати, що ми чекаємо приходу Сина Божого, працюємо заради цього і молимося про це. В Його приході – наша надія. Цією надією мають бути проникнуті всі наші слова і справи; нею повинні наповнюватися всі наші думки і взаємини». – Євангелизм. – С.220.
«Тих, котрі любили Його й чекали на Нього, Він увінчає славою, честю і безсмертям. Померлі праведники вийдуть зі своїх могил і разом з живими святими вознесуться назустріч Господеві в повітрі. Вони почують голос Ісуса, мелодійніший за будь-яку почуту смертною людиною музику. Він каже їм: “Ваша боротьба закінчена». – Дії апостолів. – С.34.
Вівторок
25 липня
3. Невимовна слава
а. Який знак на небесах вказуватиме на прихід Ісуса? Від Марка 13:26.
«Невдовзі ми звернули погляди на схід, де з'явилася маленька темна хмарка, розміром приблизно в половину чоловічої долоні. Ми знали, що це ознака Сина Людського. Ми пильно вдивлялися в цю хмару, зберігаючи урочисту тишу. Вона ставала все більшою, світлішою, прекраснішою і славнішою, поки не перетворилася на величезну білу хмару. Основа її була подібною до вогню; над хмарою сяяла веселка». – Духовні дари. – Т.2. – С.32.
б. Поясніть прояв потрійної слави при поверненні Христа, звернувши увагу на те, де Він зустрічатиме Своїх викуплених. Чи торкнуться Його ноги землі при Його Другому приході? Від Луки 9:26 (ост частина.); 1 до солунян 4:16, 17.
«На [хмарі] сидів Син Людський, на Його голові були вінці, волосся Його було білим і хвилястим і спадало Йому на плечі. Ноги Його були як вогонь; в правій руці він тримав гострого серпа, а в лівій – срібну трубу. Його очі були подібні до полум'я вогню, і погляд допитливо пронизував його дітей. Раптом обличчя у всіх зблідли, а у тих, кого відкинув Бог, – почорніли. Потім ми всі вигукнули: «Хто зможе встояти? Чи одяг мій чистий?» Тоді ангели перестали співати, і в побожній тиші Ісус сказав: «Ті, у кого чисті руки та непорочні серця, зможуть встояти, досить для вас Моєї благодаті!». При цьому наші обличчя посвітлішали, і радість наповнила кожне серце. Ангели знову заспівали на тон вище, у той час як хмара опустилася ще нижче до землі. Коли Ісус став спускатися на хмарі, оточений вогненними язиками, зазвучала Його срібна труба. Він пильно подивився на могили сплячих святих, потім підняв очі й руки до неба і промовив: «Прокиньтеся, прокиньтеся, прокиньтеся, ті, хто сплять у поросі, і встаньте!» Після цього стався потужний, небувалий землетрус. Могили відкрилися, і мертві вийшли, зодягнені в безсмертя. 144 тисячі вигукнули: «Алілуя!», бо впізнали своїх друзів, з якими їх розлучила смерть. І в ту саму мить ми змінилися і разом з ними були підхоплені вгору назустріч Господу на повітрі. Ми всі разом зійшли на хмару». – Там саме. – С.32, 33.
в. Чим відрізняється Третій прихід Христа через 1000 років після Його Другого приходу? Захарії 14:4; (Див Ранні твори – .. С.17, 18).
Середа
26 липня
4. З силою і владою
а. Що станеться в природі при Другому приході Ісуса і чому? Об'явлення 6:14; Ісаї 24:1-6.
«Бог бажає, щоб Його діти ясно розуміли, що саме вони отримають відповідно до своєї покори Законові або ж до порушення його. Безбожність і хвороби зростають з кожним наступним поколінням. Земля стогне під прокляттям, яке людина накликала на неї своїм постійним непослухом». – Духовні дари. – Т.4а. – С.123.
«Цар царів сходить на хмарі, оточеній палаючим вогнем. Небеса згортаються, як сувій; земля тремтить перед Ним, і кожна гора і кожен острів зрушилися зі своїх місць». – Велика боротьба. – С.641, 642.
б. Як пророцтво описує Божественні суди, які незабаром спіткають світ при приході Господа? Ісаї 24:17-23.
«Нечестиві з жахом і подивом спостерігають за цими подіями, у той час як праведники з урочистою радістю вдивляються в ознаки свого визволення. Здається, все в природі перемінилось. Завмирають потоки рік. Темні важкі хмари зіштовхуються поміж собою. Серед розгніваних хмар з'являється смуга ясного неба невимовної слави, звідти лунає Голос Божий, подібний до шуму багатьох вод: «Сталося!» (Об'явлення 16:17).
Від цього голосу здригаються небо й земля. «І сталось велике трясіння землі, якого не було, відколи людина живе на землі… Великий такий землетрус, такий міцний!» (Об'явлення 16:18). Небеса то відчиняються, то зачиняються знову. З престолу Божого подібно до пронизуючої блискавки, сяє слава Божа. Гори хитаються, як тростина, що її вітер гойдає, а пошматоване каміння летить у всі боки. Чути ревіння, котре нагадує ревіння бурі. Розбурхане море вирує. Ревіння буревію подібне до голосу демонів, що виконують свою руйнівну справу. Поверхня землі підіймається й опускається, як хвилі на морі, бо її основи захиталися. Осідають пасма гір. Заселені острови зникають. Люті хвилі поглинають портові міста, що подібно до Содома стали розсадниками розпусти». – Там саме. – С.636, 637.
Четвер
27 липня
5. Виконання надій, що давно плекалися
а. Опишіть радість Ісуса і святих ангелів при Його поверненні. Юди 14.
«[Ісуса] супроводжує сила-силенна святих ангелів, які співають небесні гімни. Здається, все небо заповнене сяючими істотами – «десятки тисяч раз по десять тисяч і тисячі тисяч» (Об'явлення 5:11). Людське перо не в змозі описати цю сцену; розум смертної людини не може збагнути цієї величі та краси». – Велика боротьба. – С.641.
б. Яку роботу повинні звершити святі ангели (на підставі слідчого суду, який в той час буде закінчено) і що усвідомлять жителі землі як результат? Від Матвія 13:41, 49; 25:32; До римлян 7:12.
«Труба архангела незабаром стривожить живих і пробудить мертвих. У той день нечестиві будуть відокремлені від праведних, як пастух відділяє козлів від овець». – Виховання дітей. – С.561.
«Христос бажає, щоб усі розуміли події, котрі звершуватимуться при Його Другому приході. Сцена суду відбудеться в присутності всіх світів, тому що на цьому суді правління Боже буде виправдане і Його Закон постане святим, праведним і добрим (див. До римлян 7:12). Тоді справа кожного буде вирішена і всім буде винесений вирок. Гріх тоді вже не здаватиметься привабливим, бо всі усвідомлять, наскільки він огидний. Усі зрозуміють, яким є їхнє ставлення до Бога і один до одного». // Рев'ю енд Геральд, 20 вересня 1898 року.
П'ятниця
28 липня
Запитання для повторення
1. Поясніть, які групи людей побачать Другий прихід Христа.
2. Чому Ісус прийде знову і про що ця подія має змусити нас замислитися?
3. Навіщо нам знати, чи торкнуться землі ноги Христа?
4. Як пов'язаний великий переворот у творінні з моральним Законом Божим?
5. Про що ми повинні глибоко задуматися з огляду на цю майбутню радісну й урочисту годину?