Неділя
13 серпня
1. Світло сяє в пітьмі
а. Як Святе Письмо описує наш безпорадний і безнадійний стан? Йова 14:4; До римлян 3:23; 8:7.
«Ми не можемо самостійно вибратися з прірви гріха, у якій ми опинилися. Зло живе в нас, і ми не в силах змінити себе». – Дорога до Христа. – С.18.
«Багато людей нещасні через те, що вони несвяті. Лише чисте серце і непорочний розум можуть бути благословенні Богом. Коли ми плекаємо гріх, то, врешті-решт, він приносить нам лише нещастя». – Свідоцтва для церкви. – Т.6. – С.53.
б. Що Бог у Своїй великій любові та милості відкрив нам у ці останні дні і як це повинно впливати на наше практичне життя? До римлян 3:24-26; 8:1-4.
«Наш Господь і Спаситель відмовився від Свого володарювання, від Свого багатства і слави і прийшов у цей світ, що спасти нас від жалюгідного існування і уподібнити до Себе. Він упокорив Себе і прийняв нашу природу, щоб ми навчилися від Нього і, наслідуючи Його жертовне і самовіддане життя, йшли Його слідами до небес». – Там саме. – Т.2. – С.170.
Понеділок
14 серпня
2. Божа любов до нас
а. Поясніть повноту та цілісність Плану спасіння. 1 до коринтян 1:30; 2 до коринтян 5:19-21.
«Христос віддав Себе, викупну Жертву, заради спасіння загиблого світу. З ним обійшлися так, як того заслуговуємо ми, щоб з нами вчинити так, як того заслужив Він. Він був осуджений за наші гріхи, в яких не брав ніякої участі, щоб ми могли бути виправдані Його праведністю, до якої ми були непричетні. Він пішов на смерть, яка була нашою долею, щоб отримали життя, яке було Його долею. «Його ж ранами нас уздоровлено!» (Ісаї 53:5).
Христос, подібно до нас, був спокушений у всьому тим, хто колись стояв поруч з Ним в небесних дворах. Подивіться на Сина Божого в пустелі, оточеного найжорстокішою спокусою в момент найбільшої слабкості. Подивіться, як протягом усіх років Його служіння сили зла брали Його в облогу з усіх боків. Подивіться на Його агонію на хресті. Усе це Він перетерпів заради нас». – Свідоцтва для церкви. – Т.8. – С.208, 209.
б. Хто може відчути благословення Божої любові? Від Матвія 11:28; Від Івана 6:37.
«Прихід до Христа не вимагає від вас значного розумового напруження або душевних мук; він означає просто прийняття вами умов спасіння, які Бог ясно виклав у своєму слові. Благословення доступно для всіх...
І тоді в Ім'я, яке вище над кожне ім'я, єдине Ім'я, дане людям, яким належить нам спастись, просіть обіцяне Богом, кажучи: «Господи, прости мій гріх! Вкладаю руки мої у Твою руку з благанням про допомогу, бо я загину без неї. Я тепер вірую». – Вибрані вісті. – Кн.1. – С.333, 334.
«Глибоке почуття власної нужденності і сильне бажання отримати те, що просимо, має характеризувати наші молитви, інакше вони не будуть почуті. Але ми не повинні стомлюватися і припиняти молитися через те, що не отримуємо негайної відповіді. «Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його» (Від Матвія 11:12). Зусилля означають святу ревність, яку проявив Яків. Ми не повинні намагатися проявляти зовнішні почуття, але тихо і наполегливо спрямовувати наші прохання до престолу благодаті». – Щоб мені пізнати Його. – С.272.
Вівторок
15 серпня
3. Нове життя у Христі
а. Яке нове ставлення і яка поведінка проявляться нами, якщо ми довірятимемо Ісусові? 2 до коринтян 5:17; До галатів 5:6; До филип'ян 2:12, 13.
«Віра, що дозволяє нам мати живе спілкування з Христом, обернеться для нас вищим благом, досконалою довірою і повним посвяченням. Ця віра чинна любов'ю і очищає душу. Вона виробляє в житті послідовника Христа справжню покірність заповідям Божим, бо любов до Бога і любов до людини є результатом живого спілкування з Христом». – Вибрані вісті. – Кн.1. – С.334.
«Ніщо, окрім Божественної сили, не може відродити людське серце і наповнити душу любов'ю Христа, яка завжди виявлятиметься до тих, заради кого Він помер... Коли людина навертається до Бога, у неї з'являються нові моральні пріоритети, нові спонукальні мотиви; вона починає любити те, що любить Бог...
Але тих, хто очікує чудесного перетворення свого характеру, не докладаючи зі свого боку рішучих зусиль для перемоги над гріхом, чекає розчарування. У нас немає причин для страху, поки ми дивимося на Ісуса, немає підстав сумніватися у тому, що Він здатен спасти всіх, хто приходить до Нього, але ми повинні завжди остерігатися, щоб наша стара природа знову не взяла верх над нами, щоб наш ворог знову не полонив нас». – Вибрані вісті. – Кн.1. – С.336, 337.
б. Яке глибоке бажання повинно постійно наповнювати серце кожного віруючого і як це повинно послідовно впливати на нас? Від Івана 15:4, 5, 10; До римлян 6:6, 10, 11.
«Цю, одного разу встановлену єдність із Христом, необхідно зберігати... Це не випадковий дотик або тимчасовий зв'язок...
Перебувати у Христі – значить безперервно приймати Його Дух і жити життям беззастережного служіння Йому». – Бажання віків. – С.676.
«Ваше життя може цілковито змінитися, якщо ви скеруєте свою волю в правильне русло. Віддаючи її Христу, ви залучитеся підтримкою і допомогою наймогутнішої Істоти у Всесвіті. Ви отримаєте силу згори, яка допоможе вам бути непохитними в цьому світі, і, таким чином, завдяки постійній покорі Богу ви зможете жити новим життям, життям віри». – Дорога до Христа. – С.48.
Середа
16 серпня
4. Зростання в благодаті
а. Якщо серце підкорене Христу з молитвою про Його осяяння, то які зміни відбуваються в характері? До галатів 5:22, 23; Псалом 119:18.
«Споглядаючи, ми змінюємося; і коли ми розмірковуємо про досконалість Божественного Образу, ми відчуваємо бажання повного оновлення, відродження по образу Його чистоти. Саме завдяки вірі в Сина Божого відбувається перетворення характеру, і дитина гніву стає дитиною Божою. Людина переходить від смерті в життя; вона стає духовною істотою і починає розпізнавати духовне. Мудрість Божа просвіщає її розум, і вона бачить чудеса Його Закону. Коли людина навернена до Бога за допомогою істини, її характер продовжує перетворюватися. Її здатність до пізнання зростає. Ставши людиною, яка слухняна Богові, вона набуває розум Христів, і воля Божа стає її волею». – Вибрані вісті. – Кн.1. – С.338.
б. Чому щиросердне дослідження і роздуми над Біблією і Духом Пророцтва є важливим ключем у цьому процесі? Псалом 119:24-27.
«По хиткому ґрунті ходять не тільки ті, хто відкрито заперечує Свідоцтва або спонукає сумніватися в них. Адже нехтувати світлом – означає відкидати його». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.680.
«Псалмомовець проголошує: «Для моєї ноги Твоє слово – світильник, то світло для стежки моєї» (Псалом 119:105). Але цього не станеться, якщо воно залишається невідкритим і непрочитаним». // Рев'ю енд Геральд, 4 січня 1881 року.
«Вірою постійно споглядаючи Ісуса, ми будемо зміцнюватися. Бог дасть найдорогоцінніші відкриття Своєму голодному і спраглому народові. Люди зрозуміють: Христос – особистий Спаситель кожного. Живлячись Його Словом, вони зрозуміють, що це Слово – дух і життя. Слово руйнує тілесну, земну природу і дає нове життя в Ісусі Христі. До такої душі Святий Дух приходить як Утішитель. Через перетворювальну дію Його благодаті в учнях відтворюється Божий образ і вони стають новим творінням. Любов приходить на зміну ненависті, і серце змінюється за Божественною подобою. Ось що значить жити «кожним словом, що походить із уст Божих» (Від Матвія 4:4). Ось що значить їсти хліб, який сходить з Небес». – Бажання віків. – С.391.
Четвер
17 серпня
5. Відбиваючи світло
а. Яка найбільш невідкладна потреба цього темного світу? Від Матвія 5:14-16.
«Кожна душа має перевагу бути живим руслом, яким Бог передаватиме світові скарби Своєї благодаті, незбагненні багатства Христа. Христос нічого не бажає так палко, як мати таких працівників, котрі явили б світові Його Дух і характер. Світ нічого не потребує так сильно, як прояву любові Спасителя через людей. Усе небо чекає, щоб відкрилися канали, якими могла б зливатися свята олива, несучи радість і благословення людським серцям». – Наочні уроки Христа. – С.419.
б. Якою має бути мета нашого життя і які результати будуть досягнуті завдяки цьому? До галатів 2:19 (ост частина.), 20; Ісаї 60:1-3.
«Перебувати у Христі – означає набувати характеру Христа так, щоб Його інтереси ототожнювалися з вашими. Перебувайте у Ньому, щоб бути тим, ким Він хоче вас бачити, і робити те, що Він чекає від вас. Це – умови учнівства, і поки ви не відповідатимете цим умовам, ви ніколи не знайдете спокою». – Вибрані вісті. – Кн.1. – С.110.
«Завдяки дії Святого Духа Боже Слово стає світлом, здійснюючи перетворення в житті людини, котра приймає його. Насаджуючи в серцях принципи Слова, Святий Дух розвиває в людях Божественні якості. В Його послідовниках має сяяти світло Його слави – Його характер». – Наочні уроки Христа. – С.414.
П'ятниця
18 серпня
Запитання для повторення
1. Поясніть складний стан людства і який вихід пропонує нам Господь.
2. Чому є недостатнім нерегулярний зв'язок з Христом?
3. Що б ви сказали людині, яка розчарувалася в Євангелії?
4. Яку роль відіграють Біблія і Дух Пророцтва в нашому освяченні?
5. Поясніть, як ваш вплив може стати джерелом підкріплення для інших.