Back to top

Sabbath Bible Lessons

«Се, гряду скоро!»

 <<    >> 
Урок 7 Субота, 12 серпня 2017 року

Чекаючи й пильнуючи

«[Наш Спаситель Ісус Христос] Самого Себе дав за нас, щоб нас визволити від усякого беззаконства та очистити Собі людей вибраних, у добрих ділах запопадливих» (До Тита 2:14).

«[Христос] показав [Своїм учням], що означає пильнувати, очікуючи Його Приходу. Час потрібно використовувати для наполегливої праці, а не витрачати в марній бездіяльності». – Наочні уроки Христа. – С.325.

Додаткові матеріали для вивчення:   Наочні уроки Христа. – С.353-365. 

Неділя 6 серпня

1. Покликані на служіння

а. Яку притчу представив Ісус у зв'язку зі Своїм поверненням? Від Матвія 25:13-15.

«Чоловік, що відбуває в далеку країну, зображає Христа, Котрий невдовзі мав відійти із Землі на Небо. «Раби», або слуги, у цій притчі символізують послідовників Христа...

Наш Господь навчає: справжня мета життя – служіння. Христос Сам був невтомним працівником, усім Своїм послідовникам Він дав закон служіння – служіння Богові та ближнім». – Наочні уроки Христа. – С.325, 326.

б. З чим порівнювалися таланти і наскільки вони важливі? 1 до коринтян 12:7-11.

«Всі дари та здібності – вроджені і набуті, природні і духовні... необхідно використати в служінні Христу. Стаючи Його учнями, ми цілковито віддаємо себе Йому разом з усім, чим володіємо. Ці дари Він повертає нам очищеними та облагородженими, аби ми використали їх для Його слави, несучи благословення ближнім». – Там саме. – С.328.


Понеділок 7 серпня

2. Правильне використання ввірених нам дарів

а. Зважаючи на серйозність нашого часу, чого ми повинні навчитися з притчі Христа щодо використання талантів, довірених нам? Від Матвія 25:16-18.

«Найбільше нас має непокоїти не питання: скільки я одержав? – натомість: що я роблю з тим, що маю? Розвиток усіх наших здібностей – наш перший обов'язок перед Богом та нашими ближніми. Якщо здібності та корисність людини щоденно не зростають, вона не виконує мети життя. Привселюдно засвідчивши про свою віру в Христа, ми беремо на себе зобов'язання стати якомога кращими працівниками для свого Господа. Ми повинні розвивати кожну здібність до найвищого ступеня досконалості, аби принести якомога більше добра». – Наочні уроки Христа. – С.329, 330.

б. Що може бути досягнуте за допомогою правильного використання наших дарів? Від Матвія 25:19, 20, 22.

«[Господь] не наділяє нас надприродним чином якостями, яких нам бракує, але коли ми застосовуємо те, що маємо, тоді Він працює разом з нами, збільшуючи та зміцнюючи кожну здібність. Наші сили зростатимуть з кожним щирим, серйозним, жертовним учинком задля Божої справи. Коли ми віддаємо себе як знаряддя для роботи Святого Духа, тоді в нас діє Божа благодать, спонукуючи нас зректися старих нахилів, перемогти лихі пристрасті та сформувати нові звички. Якщо ми уважні до настанов Духа і підкоряємося їм, то наші серця розширюються, щоб одержувати дедалі більше Його сили і краще виконувати більшу роботу. Дрімаючі сили пробуджуються, паралізовані здібності одержують нове життя...

Просто дивовижно, наскільки сильною може зробитися слабка людина через віру в могутність Бога; якими рішучими стають її зусилля, які рясні плоди вони приносять! Хто починає з невеликих знань, але в покорі серця, і розповідає про те, що знає, водночас старанно здобуваючи більші знання, той виявить, що всі небесні скарби чекають його прохань. Чим більшим світлом він прагне поділитися з іншими, тим більше світло одержить. Чим більше намагаємося пояснити Боже Слово людям, спонукані любов'ю до них, тим зрозумілішим воно стає для нас». – Там саме. – С.353, 354.


Вівторок 8 серпня

3. Вдячні чи ті, які ремствують

а. Яке викриття було висловлене невірному рабові за те, що він неправильно використав свій талант, і чому така поведінка є застереженням для нас? Від Матвія 25:24-28.

«Багато хто у своєму серці звинувачують Бога як жорстокого господаря, оскільки Він вимагає їхнього служіння та частки від їхнього достатку. Але ми не можемо принести Богові нічого, що не було б уже Його власністю... Усе належить Богові не тільки за правом творіння, а й за правом викуплення. Усі даровані нам благословення як цього, так і майбутнього життя несуть на собі відбиток Голгофського хреста. Тому звинувачення, що Бог – жорстокий господар, який жне, де не сіяв – фальшиве». – Наочні уроки Христа. – С.362.

б. Як Натхнення описує нашу схильність скаржитися і вибачати себе і чому нам необхідно прислухатися до того, що Господь очікує від кожного з нас до Його повернення? Приповісті 30:15, 16; Ісаї 29:24.

«Тобі необхідно відмовитися від бурчання, причіпок і різких висловлювань. Який час ти визначив собі для того, щоб перемогти свою збочену волю і вади характеру? Якщо ти рухатимешся сьогоднішніми темпами, твій випробувальний термін може закінчитися до того, як ти надумаєш вжити рішучих зусиль і здобути перемогу над собою. Бог Своїм провидінням покладе тебе в таке становище, в якому будуть перевірені і виявлені особливості твого характеру». – Свідоцтва для церкви. – Т.4. – С.341, 342.

«Багато людей вирішують служити і собі, і сатані, не докладаючи активних зусиль для подолання вад свого характеру. Багато хто, розвиваючи в собі гріховні нахили і сподіваючись коли-небудь у майбутньому подолати їх, прирікають себе до загибелі... В ім'я Ісуса Христа ви зможете перемогти навіть тепер, «цього дня» (Від Луки 19:42). Не думайте про свою вигоду і не плануйте, що ви могли б зробити для себе. Якщо в вас залишиться хоча б крапля егоїзму, ви не зможете цілком належати Господу. Вам слід з найбільшим смиренням і безперестанною радістю приймати ту велику любов, яку виявив до вас Спаситель. Щоб бути щасливими, вам необхідно контролювати свої думки і свої слова. Це вимагатиме від вас досконалих зусиль, які вам все ж таки доведеться докласти, якщо ви хочете бути визнані дітьми Божими. Не зупиняйтеся і не втрачайте сили в цій роботі. Сатана бореться за ваші душі, але він повинен бути розчарований». – Там саме. – С.344.


Середа 9 серпня

4. Викрийте обман і тікайте від нього!

а. Як приклад Сина Божого доводить неправдивість звинувачень заклятого ворога наших душ? Буття 3:4, 5; До филип'ян 2:5-8.

«Сатана навіяв людям думку, що головна риса характеру Бога – суворе правосуддя, Котрий для них є грізним суддею та вибагливим займодавцем. Він представив справу так, ніби Творець тільки тим і займається, що ревно слідкує за людьми та помічає всі їхні прогріхи, помилки, аби потім покарати. Для того, щоб розвіяти цю похмуру тінь і відкрити світові безмежну любов Бога, Ісус прийшов у цей світ і жив серед людей». – Дорога до Христа. – С.11.

«Сатана представив Божий Закон любові законом егоїзму. Він заявляє, що неможливо виконати Його заповіді». – Бажання віків. – С.24.

«Якби наші очі відкрилися, ми побачили б навколо себе армію злих ангелів, які намагаються винайти все нові й нові способи для того, щоб завдати нам прикрість і згубити нас. Побачили б ми і ангелів Божих, котрі захищають нас від сатанинської сили, бо око Господнє завжди пильнує над Ізраїлем на добро. Він захистить і спасе Своїх дітей, якщо вони сподіватимуться лише на Нього...

Ангел сказав: «Пам'ятай, ти знаходишся на зачарованій території». Я бачила, що ми повинні пильнувати, зодягнувшись в повну Божу зброю і взявши до рук щит віри. Тоді ми зможемо встояти, і вогненні стріли нечестивих не зашкодять нам». – Ранні твори. – С.60.

б. Що розкриває Божу готовність допомогти нам перемогти наші недоліки і лінощі? Псалом 20:2, 3, 8-10; 94:17, 18.

«Кожне спонукання Святого Духа, що провадить людей до добра і Бога, зазначається в небесних книгах». – Наочні уроки Христа. – С.361.

«Господь бажає, щоб Його народ досягнув найвищого рівня успіху, аби прославити Бога тими здібностями, котрими Він прагне наділити його. Через Божу благодать нам дано все необхідне для того, щоб відкрити людям: ми діємо за кращими від тих планів, за котрими діє світ...

Але й тим, котрі не мають великих обдарувань, не потрібно засмучуватися. Нехай вони використають те, що мають, з вірністю пильнуючи над кожною слабкою стороною свого характеру, намагаючись з допомогою Божественної благодаті зробити її сильною». – Там саме. – С.358.


Четвер 10 серпня

5. Переможні співробітники з Богом

а. Коли ми з повною самовіддачею Його служінню готуємося до повернення нашого Господа, в чому полягає головний інтерес, як наш, так і Його? До Тита 2:13, 14; Від Луки 17:10; Псалом 145:10-12.

«Коли Господь прийматиме звіт від Своїх слуг, приріст від кожного таланту буде ретельно перевірений. Виконана робота відкриває характер працівника.

Слуги, котрі одержали відповідно п'ять і два таланти, повертають Господеві довірені їм дари разом з прибутком. Причому вони не ставлять собі це в заслугу. Адже таланти були дані їм, вони придбали на них інші таланти; якби не було початкового внеску, не було б і прибутку. Вони розуміють, що лише виконали свій обов'язок. Початковий капітал був Господній, отже, і приріст належить Йому. Якби Спаситель не дарував їм Своєї любові і благодаті, вони були б банкрутами для вічності.

Однак Пан, одержавши таланти, схвалює і винагороджує працівників так, ніби заслуга цілком належить їм. Його обличчя сяє радістю і задоволенням. Він сповнений щастя, що може дарувати їм благословення. Він винагороджує їх за кожне служіння, за кожну самопожертву, і не тому, що винний їм, а тому, що Його серце переповнене любов'ю та ніжністю». – Наочні уроки Христа. – С.360, 361.

«Наш Небесний Отець вимагає не більше і не менше від даної нам спроможності працювати. Він не накладає на Своїх слуг жодних тягарів, які вони не спроможні нести. «Бо знає Він створення наше, пам'ятає, що ми – порох» (Псалом 103:14). Усе, чого Він чекає від нас, ми можемо виконати з допомогою Божої благодаті». – Там саме. – С.362.


П'ятниця 11 серпня

Запитання для повторення

1. Що часто неправильно розуміють люди щодо Божого наміру в наділенні талантами?

2. Хоча ви можете бути слабкими і помилятися, яку мету переслідує Бог, допомагаючи вам?

3. Порівняйте раба, який отримав один талант, з типовою поведінкою людини в наші дні.

4. Як ми можемо обійти стратегію сатани, яку він використовує для того, щоб завадити нашому освячення?

5. Поясніть, як ми можемо отримати перемогу, щоб стати справжніми, активними знаряддями в Божих руках.

 <<    >>