Неділя
10 вересня
1. Звістка про відновлення, що викладається з силою
а. Яке пророцтво має особливе значення в приготуванні до зустрічі Господа? Малахії 4:5.
«У цьому столітті, перед Другим приходом Христа на хмарах небесних, Бог збирає людей, які підготують народ для того, щоб він встояв у день Господній». – Біблійний коментар АСД [коментарів Е.Г.Уайт]. – Т.4. – С.1184.
б. Як Ісус пояснив Своїм учням перше застосування цього пророцтва і як це пов'язано з нашою роботою зараз? Від Матвія 17:11-13.
«Ті, котрі готують шлях для Другого приходу Христа, представлені в образі вірного Іллі, так само як Іван у дусі Іллі готував шлях для Першого приходу Христа. Треба увесь час піднімати велику тему реформи і пробуджувати суспільну свідомість. Сповіщення вістки повинно супроводжуватися стриманістю в усьому, щоб відвернути дітей Божих від ідолопоклонства, обжерливості, надмірностей в одязі та інших речах». – Свідоцтва для церкви. – Т.3. – С.62.
Понеділок
11 вересня
2. Ті, котрі готують дорогу для Господа
а. Яку могутню звістку проголошував Іван Хреститель і чому нам доцільно чинити так само? Від Луки 1:16, 17; Від Матвія 3:2, 8.
«Іван [Хреститель] бачив свій народ ошуканим, засліпленим самовдоволенням, сплячим у своїх гріхах. Він бажав пробудити його до святого життя. Дана йому Богом вістка повинна була підняти їх з летаргічного сну, змусити затремтіти від усвідомлення своєї великої гріховності. Щоб насіння Євангелія могло прорости у серцях, треба було зорати ґрунт. Перш ніж шукати зцілення в Ісусі, в них мало прокинутися відчуття небезпеки гріха.
Бог посилає Своїх вісників не для того, щоб вони лестили грішникові. Господь не має наміру заспокоїти їх, залишаючи у стані уявної безпеки, що загрожує загибеллю. Він кладе важкий тягар на сумління беззаконника і пронизує його душу стрілами осудження». – Бажання віків. – С.103, 104.
б. Наведіть приклади того, як звістка Іллі повинна відновити сімейне життя, включаючи те, як вона була образно представлена в роботі Івана Хрестителя. Малахії 2:13-17; 4:6. ( «16 Бо Господь, Бог Ізраїлів говорить, що ненавидить розлучення, бо такий вчинок покриває жорстокість одягом своїм, говорить Господь Саваот, тому спостерігайте за духом вашим і не чиніть віроломно»; пер. з ориг.).
«Іван знав про те, що Ірод збирається одружитися з дружиною свого брата, тоді як чоловік її був ще живий, і прямо сказав Іродові, що це протизаконно». – Ранні твори. – С.154.
в. Що характеризує «дух і силу Іллі» і хто проголошує цю звістку сьогодні? 1 царів 18:17, 18, 21; Об'явлення 12:17.
«Багато хто не наважуються осуджувати беззаконня, щоб не поплатитися своїм становищем або своїм авторитетом. Для інших же осуджувати гріх – значить проявляти жорстокість. Слуга Божий не повинен дозволяти, щоб його почуття завадили критиці, яку він повинен висловити; адже на ньому лежить найсерйозніша відповідальність – представляти Слово Боже без усякого страху і без применшення гріха. Ми повинні називати гріх його ім'ям. Ті, які через байдужість або безпечність дозволяють, щоб ім'я Боже безчестилося, називаючи при цьому себе Його народом, прирівнюються до грішників; їхні імена записані на небі, як імена співучасників у злих вчинках тих грішників, яких вони не викрили». // Ознаки часу, 21 квітня 1881 року.
Вівторок
12 вересня
3. Заключна робота
а. Що підсумовує невідкладний заклик цього часу? Об'явлення 14:6-13; 18:1-4.
«Наприкінці Божої роботи на землі норми Його Закону знову будуть піднесені. Попри те, фальшива релігія може переважати, а беззаконня намножуватися; хоча любов багатьох може охолонути, а Голгофський хрест втратити своє значення; хоч темрява, подібно до смертної тіні, може огорнути землю, а популярні теорії та вчення повстануть проти істини, незважаючи на те, що з метою знищення Божого народу може складатися змова за змовою – у годину найбільшої небезпеки Бог Іллі підійме людей, які понесуть Його вістку, і ніщо не зможе примусити їх замовкнути. В густонаселених великих містах, у поселеннях, де люди у своїй зухвалості зайшли так далеко, що зневажили Всевишнього, – скрізь пролунає голос суворого докору. Вибрані Богом мужі безстрашно осуджуватимуть союз церкви зі світом. Вони щиро закликатимуть людей зректися людських постанов і дотримуватися правдивої суботи». – Пророки і царі. – С.186, 187.
б. Що завжди має бути очевидним у нашій мові та у нашому житті? Від Івана 1:29; 14:12; 2 до коринтян 4:5-7.
«Останні промені благодатного світла, остання вістка милості, яку потрібно нести світові, – це відкриття Його характеру любові. Діти Божі повинні виявляти Його славу. Своїм життям і характером вони мають відкривати, що Божа благодать зробила для них.
Світло Сонця Праведності повинно сяяти в добрих ділах – у словах істини і вчинках святості». – Наочні уроки Христа. – С.415, 416.
в. Яким чином, врешті-решт, завершиться робота Божа? Захарії 4:6; Ісаї 28:21.
«Господь звершуватиме Свою останню роботу шляхами, вельми далекими від звичайного порядку речей і абсолютно несумісними з людськими планами». – Євангелизм. – С.118.
Середа
13 вересня
4. Як отримати відраду
а. Що ми повинні постійно усвідомлювати про головну якість, яку необхідно нам мати, щоб отримати Святий Дух в повноті сили Пізнього дощу? Ісаї 57:15.
«Серед нас завжди знайдуться брати, які прагнутимуть контролювати роботу Божу, диктувати, які кроки слід зробити навіть тоді, коли робота просувається під керівництвом Іншого ангела, що приєднався до Третього ангела в проголошенні вістки, призначеної світові. Бог використовує такі шляхи і засоби, які з усією очевидністю покажуть, що Він узяв керування у Свої руки». – Євангелизм. – С.118.
«Люди, які мають один талант, можуть донести істину до тих, хто не стане слухати тих віруючих, котрі володіють двома або п'ятьма талантами. І малі, і великі є обраними Божими посудинами, покликаними нести воду життя спраглим душам. Нехай проповідники Слова, покладаючи руки на найскромнішого трудівника, не сміють наказувати йому: «Або працюй у саме такому напрямку, або не працюй зовсім!». Руки геть, брати! Нехай кожен працює у своїй сфері, у власних обладунках і смиренно виконує те, що йому під силу. Зміцнюйте його руки у цій роботі, бо зараз не час віддавати кермо влади фарисеям. Нехай Бог діє через тих, хто Йому до вподоби! Ця звістка повинна поширюватися». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.462.
б. Навіщо дається Пізній дощ і на що нас повинна надихати мотивація перших учнів? Дії 1:8; 4:33; Єремії 30:5-7.
«Зауважимо, що лише після того, як учні прийшли до повної єдності, лише тоді, коли вони перестали боротися за найвище положення, – Дух Божий був злитий на них. Вони стали єдині, як звучання одного акорду. Всі їхні розбіжності та суперечки були залишені...
Учні просили благословення не для себе – їх обтяжувала турбота про грішні душі...
Нехай християни відкинуть усі суперечності та розбіжності й віддадуть себе Богові задля спасіння тих, хто гине. Нехай вони з вірою просять про обіцяне благословення, і воно прийде». – Там саме. – Т.8. – С.20, 21.
«Коли Третя звістка перейде в Гучний заклик і велика сила і слава супроводжуватимуть заключну роботу, вірні діти Божі братимуть участь в цій славі. Саме Пізній дощ відродить їх і зміцнить, щоб пережити час скорботи». – Там саме. – Т.1. – С.353.
Четвер
14 вересня
5. Надзвичайно відрадно!
а. Яку можливість ми маємо безпосередньо зараз? До Тита 2:13; 2 до коринтян 6:1, 2.
«Мої дорогі брати і сестри! Досліджуйте, вивчайте ваші плани; не втрачайте жодної можливості поділитися євангельською звісткою зі своїми сусідами, товаришами й колегами, читаючи їм з тих книг, які містять істину для теперішнього часу. Покажіть їм, що першочерговим для вас є спасіння душ, заради яких Христос приніс таку велику жертву.
У вашій роботі спасіння тих душ, котрі гинуть, вам допомагають ангели. Тисячі тисяч і десятки десятків ангелів очікують співпраці з членами наших церков у роботі поширення світла, післаного їм Господом рясною мірою, щоб таким чином приготувати людей для приходу Христа». – Свідоцтва для церкви. – Т.9. – С.129.
б. Опишіть дивовижні результати злиття Святого Духа рясною мірою. Захарії 8:23; Ісаї 44:3, 4; 61:11.
«Насіння було посіяне, тепер воно зійде і принесе плоди. Друковані твори, котрі розповсюджували місіонери, зробили свій вплив. Проте багатьом людям, на яких ця вістка справила велике враження, щось перешкодило до кінця пізнати істину та підкоритися їй. Тепер промені світла проникають усюди, істина постане у всій ясності, і щирі діти Божі розірвуть узи, які зв'язували їх. Сімейні зв'язки, церковні обов'язки тепер безсилі втримати їх. Істина дорожча за все». – Велика боротьба. – С.612.
П'ятниця
15 вересня
Запитання для повторення
1. Яка паралель існує між нашою роботою й роботою Іллі та Івана Хрестителя?
2. Як те відновлення, якого ми потребуємо сьогодні, пов'язане з Десятьма Заповідями?
3. Підсумуйте якості характеру тих, які отримають Пізній дощ.
4. Через що я можу опинитися в небезпеці втратити цей дивовижний привілей?
5. Чому буде надзвичайно приємно побачити результати Пізнього дощу?