Неділя
20 серпня
1. Уникаючи загальної пастки
а. Яка небезпечна омана сьогодні все більше пропагується в так званому релігійному світі і як Святе Письмо спростовує її? Якова 2:14, 20-22, 24.
«З багатьох кафедр нині лунають слова: «Віруй, тільки віруй! Май віру в Христа; не звертай уваги на цей древній Закон, тільки віруй в Христа!» Як відрізняються від цих закликів слова апостола, який говорить, що «віра без діл мертва». – Віра і діла. – С.89.
«Бажання визнавати легку релігію, яка не потребує зусиль, самозречення і відмови від безумства світу, призвело до виникнення популярного вчення про те, що достатньо лише віри, самої віри; але що говорить Слово Боже?.. [Якова 2:14, 21, 22, 24 цитується].
Свідоцтво Слова Божого спрямоване проти цього підступного вчення про віру без діл. Віра, що претендує на прихильність Небес і не бажає виконувати умови, на яких може бути дарована милість, – це не віра, а самовпевненість, бо справжня віра ґрунтується на обітницях і постановах Святого Письма.
Нехай ніхто не обманює себе тим, що можна досягти святості і водночас свідомо порушувати хоча б одну з вимог Божих. Свідомий гріх примушує замовкнути викриваючий голос Святого Духа та розділяє душу з Богом. «Гріх є порушення Закону» (1 Івана 3:4; англ. перекл. Біблії). І «усякий, хто грішить, [порушує Закон] не бачив Його, і не пізнав Його» (1 Івана 3:6)». – Велика боротьба. – С.472.
Понеділок
21 серпня
2. Дійсно приймаючи План спасіння
а. Якими є перші кроки у напрямку до справжнього спасіння? Дії 2:37, 38; До римлян 5:1.
«Дивлячись на Божого Агнця, розп'ятого на Голгофському хресті, ми починаємо краще розуміти таємницю викуплення, і Божа доброта веде нас до покаяння. Своєю смертю заради спасіння грішників Христос виявив незбагненну любов. Ця любов, яку розуміє грішник, пом'якшує його серце, полонить розум і пробуджує у душі покаяння». – Дорога до Христа. – С.26, 27.
«Покаяння містить жаль за скоєний гріх та відмову від нього. Ми не відмовимося від гріха, якщо не усвідомимо його згубності; доти, поки наше серце не відвернеться від нього, у нашому житті не відбудеться справжньої зміни». – Там саме. – С.23.
б. Яка головна істина є найбільш важливою для послідовників Христа? До євреїв 12:14; 1 Петра 1:13-16.
«Святість – це злагода з Богом». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.743.
«Коли грішник навертається і знаходить мир з Богом через викупну Кров, його християнське життя тільки починається. Тепер він повинен «звернутися до досконалості» (див. До євреїв 6:1), зростати «у міру зросту Христової повноти» (До ефесян 4:13)». – Велика боротьба. – С.470.
«Через заслуги Христа, через Його праведність, яка вірою зараховується нам, ми повинні досягти досконалості християнського характеру. Наша щоденна і щогодинна робота визначена в словах апостола: «Дивлячись на Ісуса, на Начальника й Виконавця віри» (До євреїв 12:2)...
Прояв Божої любові, Його милосердя і доброти, вплив Святого Духа на серце, який освітлює й оновлює, приведе нас через віру до такого тісного зв'язку з Христом, що, маючи чітке уявлення про Його характер, ми будемо в змозі розуміти і розрізняти найпідступніші хитрощі та прийоми сатани...
Брати і сестри! Ми змінюємося через споглядання. Розмірковуючи про любов Бога і нашого Спасителя, споглядаючи досконалість Божественного характеру і заявляючи вірою про свої права на праведність Христа, ми перетворюємося в той самий образ». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.744.
Вівторок
22 серпня
3. Досяжна мета
а. Який Божий план для нас в нашій підготовці до мирної зустрічі з нашим Господом? Від Матвія 5:48; Псалом 101:2.
«У той час коли Христос очищає святиню, тим, котрі поклоняються Богові на землі, слід ретельно аналізувати своє життя і порівнювати свій характер зі стандартами праведності. Бачачи свої недоліки, вони повинні звертатися по допомогу до Духа Божого, аби Він дав їм моральних сил для протистояння спокусам сатани і для досягнення досконалості згідно з Його вимогами. Вони можуть стати переможцями над тими спокусами, які здавалися надто сильними, щоб людство могло їх подолати; адже Божественна сила об'єднається з людськими зусиллями». – Відображаючи Христа. – С.296.
«Необхідно боротися з переважаючими пороками і перемагати їх. Небажані риси характеру чи успадковані, чи набуті, необхідно окремо розглянути і порівняти з великим мірилом праведності; у світлі ж, котре ллється зі Слова Божого, нам необхідно рішуче протистояти їм і перемагати їх силою Христа». – Християнське виховання. – С.113.
б. Чому ми повинні прагнути до досконалості, ходячи у світлі відкритої Божої волі? 1 до коринтян 9:24, 25; До филип'ян 3:12-14.
«Ходити у світлі – означає приймати рішення, напружувати розум, проявляти силу волі, прагнучи лише одного: показати оточуючим красу Христового характеру. Це означає відкинути усяку зневіру. Ніхто не повинен заспокоюватися, кажучи самому собі: «Я – дитина Божа». Чи дивитеся ви на Христа і, споглядаючи Його, чи змінюєтеся ви в Його подобу? Ходити у світлі – означає неухильно зростати в духовному житті». – Сини і доньки Бога. – С.200.
«Якими б не були помилки та невдачі в минулому, ми можемо з допомогою Божою піднятися над ними». – Служіння зцілення. – С.516.
в. Що обіцяно тим, хто прагне до справжньої моральної праведності? До ефесян 3:16; Від Матвія 5:6.
Середа
23 серпня
4. Серйозна сила при нашій великій скруті
а. Яким єдиним чином ми можемо бути укріплені, щоб встояти в останній боротьбі? Єремії 15:16.
«Тільки ті, хто зміцнив свій розум біблійними істинами, зможуть встояти в останній боротьбі». – Велика боротьба. – С.593, 594.
б. Як зростання нашої духовності і благочестивих звичок може допомогти нам краще пізнати Божу волю? 1 Івана 5:14; Псалом 119:129-131.
«Свідоцтва мало хто читає і цінує. Бог звертається до вас. Яскраве світло світить зі сторінок Його Слова і Свідоцтв, але і те й інше знаходиться в занедбаному стані та приниженні. Внаслідок цього в нашому середовищі цілком очевидно відсутні чистота, відданість Богові і щира віра.
Нехай кожен особисто собі задасть запитання: «Як ми дійшли до цього стану духовної немочі й розладу? Чи не накликали ми на себе невдоволення Бога тим, що наші справи не відповідають нашій вірі?» – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.217.
«Не нехтуй таємною молитвою та вивченням Слова Божого! Вони – твоя зброя проти того, хто намагається перешкодити твоєму просуванню до Неба. Перший крок зневаги молитвою і вивченням Біблії народжує другий». – Вісті для молоді. – С.96.
б. Чому так важливо від чистого серця на 100 відсотків коритися Божій волі, яка чітко відкрита і записана Натхненням? Якова 1:21-25.
«Сатана спонукає багатьох вірити, що Бог не звертає уваги на їхню невірність у незначних життєвих справах, але взаємовідносини Господа... свідчать про те, що Він аж ніяк не виправдовує і не терпить зла. Усі, хто намагається вибачити свої гріхи або приховати їх, дозволяючи їм залишатися в небесних книгах невизнаними й непрощеними, будуть переможені сатаною». – Велика боротьба. – С.620.
«Бог діє могутньо для Свого вірного народу, який підкоряється Його слову, не піддаючи Слово Боже ніяким сумнівам». – Свідоцтва для церкви. – Т.4. – С.164.
Четвер
24 серпня
5. Підкорюючись очищенню
а. Поясніть процес освячення. 1 Івана 3:1-3; До євреїв 5:12-14; 6:1.
«Послух людини може стати досконалим лише завдяки фіміамові Христової праведності, яка наповнює Божественним ароматом кожний учинок послуху. Обов'язок християнина – наполегливо перемагати кожну ваду...
З дня на день Бог працює над освяченням людини, а людина має співпрацювати з Ним, докладаючи наполегливих зусиль у формуванні добрих звичок... Наш Спаситель завжди готовий вислухати молитву розкаяного серця та відповісти на неї, і мир та благодать намножуються для Його вірних. Він охоче дарує їм благословення для боротьби зі злом, яке напосідає на них». – Дії апостолів. – С.532.
б. Чому так важливо не чинити вперто опір цьому процесові? До ефесян 4:30.
«Перший крок на шляху опору поклику Святого Духа готує другий крок. Таким чином серце черствіє, а совість стає жорсткою.
З іншого боку, будь-який опір спокусі робить наступний опір більш легким. Будь-яке самозречення робить нас здатними на нове самозречення, і будь-яка здобута перемога готує шлях до нової перемоги. Кожний опір спокусі, кожний прояв самозречення і кожна перемога над гріхом – це насіння, посіяне в життя вічне». – Вісті для молоді. – С.96, 97.
П'ятниця
25 серпня
Запитання для повторення
1. Яка хибна ідея веде багатьох так званих християн до самонадійності?
2. Як я можу визначити, чи не є мій рівень покаяння надто поверховим?
3. Як я можу упевнитися в тому, що Бог дійсно бажає допомогти мені перемогти мої вади?
4. Скільки часу я присвячую Свідоцтвам порівняно з іншими книгами?
5. Поясніть метод, за допомогою якого Бог спонукає нас сіяти насіння для вічного життя.