Неділя
27 серпня
1. Співробітники з Господом
а. На якій підставі усі віруючі християни – чоловіки, жінки, одружені, самотні, багаті, бідні, будь-якого віку та етнічного походження – офіційно уповноважені та зобов'язані свідчити про свого Господа і Учителя Ісуса Христа? Від Івана 15:16; До галатів 3:27, 28.
«Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте!» (Від Марка 16:15) – це веління Христа Своїм послідовникам. Не всі покликані бути служителями або місіонерами в прямому значенні цього слова, але всі можуть бути Його співробітниками в поширенні Доброї звістки своїм ближнім. Веління звучить для всіх: знатних і простих, освічених і неосвічених, старих і молодих». – Виховання. – С.264.
«Коли я думаю про великі міста, в яких так мало зроблено і де ще належить попередити багатьох і багатьох людей про швидкий прихід Спасителя, я відчуваю пристрасне бажання побачити братів і сестер, котрі виходять на служіння в силі Духа та сповнених любові Христової до душ, які гинуть». – Євангелизм. – С.69.
б. Яка група також, безсумнівно, виконує особливу роль у заключній роботі Євангелія? 1 Івана 2:14 (друга частина).
Понеділок
28 серпня
2. Відданість вістці для теперішнього часу
а. Яке особливе значення має «вічне Євангеліє» в наш час? Екклезіяста 12:13, 14; Об'явлення 14:6, 7.
«Проголошення суду – це повідомлення про скорий Другий прихід Христа. І це проголошення назване вічним Євангелієм. Таким чином, проповідь про Другий прихід Христа та попередження про Його близькість – суттєва частина євангельської вісті». – Наочні уроки Христа. – С.227, 228.
б. Назвіть фактор, який тісно пов'язаний з адвентистською вісткою і який дійсно допомагає нам її краще зрозуміти. До римлян 12:1; 1 до солунян 5:23.
«Реформа здоров'я – це одна з галузей великої роботи, яка повинна підготувати людей до приходу Господа. Вона настільки ж тісно пов'язана з Третьою ангельською звісткою, як рука з тілом». – Поради щодо здоров'я. – С.20, 21.
«Проповідь Євангелія й медична місіонерська робота повинні йти вперед разом. Євангеліє має бути пов'язане з принципами правдивої реформи здоров'я... Ми повинні представити людям принципи реформи здоров'я, роблячи все можливе, щоб допомогти їм побачити необхідність дотримання цих принципів». – Поради щодо їжі та харчування. – С.442.
в. Що спонукає віруючих поширювати чудову звістку спасіння? 2 до коринтян 5:14, 15.
«Любов до Ісуса проявиться в бажанні працювати, так як Він працював для благословення і духовного підйому людства; під її впливом ми станемо чуйнішими, добрішими та співчутливішими до всіх створінь нашого Небесного Отця...
Як тільки людина приходить до Христа, у її серці відразу ж з'являється бажання усім розповісти, якого дорогоцінного Друга вона знайшла в Ісусі. Істина, що спасає й освячує, не повинна залишитися прихованою в душі». – Дорога до Христа. – С.77, 78.
Вівторок
29 серпня
3. Спустошені, щоб бути заповненими
а. Яке застереження має особливу силу для нас, тих, котрі живуть в останні дні? 1 до солунян 5:1, 2, 6-8.
«Не будемо спати на посту! Нехай ніхто не говорить ані у своєму серці, ані своїми справами: «Забариться Пан мій прийти». Нехай звістка про швидке повернення Христа прозвучить серйозною пересторогою! Всюди переконуймо людей покаятися і втікати від майбутнього гніву! Закликаймо їх до негайного приготування, бо хто знає – що чекає нас попереду?! Нехай служителі й рядові члени церкви йдуть на поля, що достигають». – Маранафа. – С.106.
«Любов – основа благочестя. Що б людина не говорила про свою віру, не маючи безкорисливої любові до свого брата, вона не матиме чистої любові до Бога. Проте ми ніколи не зможемо володіти цим духом, намагаючись любити інших. Любов Христа в серці – ось що нам потрібно. Коли наше «я» зливається з Христом, любов виникає спонтанно. Повноти християнського характеру можна досягнути тоді, коли в серці постійно виникає спонукання допомагати іншим і бути для них благословенням, коли небесне світло наповнює душу і відображається на обличчі». – Наочні уроки Христа. – С.384.
б. Що ви повинні робити, якщо ви, чесно кажучи, не відчуваєте ентузіазму щодо цієї вістки, хоча знаєте, що повинні? 1 Івана 4:20, 21; Об'явлення 2:2-5; 3:18, 19.
«Ми маємо потребу вістки до Лаодикії. Ви залишили свою першу любов, і відчувається черствість, холодність і відсутність співчуття до людей, за винятком тих, яких ви любите. Це ніколи не знайде відгуку у світі! Адже нам необхідно знайти і спасти те, яке загинуло!» – Рукописи. – Т.9. – С.61.
«Поверніться до свого першого досвіду, коли ваша душа була сповнена любов'ю до Христа. Збирайте у своєму серці смирення та послух віри, що чинна любов'ю і очищає душу. Покора Закону Господа робить людей чистими, святими, неопоганеними...
О, якби серед нашого народу була помітна глибока і ретельна робота покаяння і реформації! О, якби ви впали на Скалу і розбилися!» // Рев'ю енд Геральд, 24 лютого 1903 року.
«Для всіх тих, хто почує істину і покається у своїх лихих учинках, є надія». – Рукописи. – Т.1. – С.216.
Середа
30 серпня
4. Божа слава проявлена
а. Яким є заклик наших днів і як ми повинні реагувати на нього? Ісаї 56:1-8.
«Нині [Господь] закликає Свою церкву на землі прокинутися від летаргічного сну, який навіває на неї сатана, і виконати дане їй небесне доручення – просвітити світ...
Світ сьогодні, як ніколи раніше, потребує одкровення Ісуса Христа в особі Його святих. Бог бажає, щоб Його народ показав світові святість. Чому? Тому що світ спасається світлом Євангельської істини. І в той час як церква сповіщатиме звістку істини для того, щоб закликати людей із темряви до дивного світла Божого, життя її членів, освячених Духом істини, повинно повністю відповідати характеру вістки, яку вона проголошує». // Рев'ю енд Геральд, 31 березня 1910 року.
б. Опишіть методи роботи Христа для спасіння душ. Від Луки 14:23; Від Івана 4:27.
«Господь бажає щоб Його слово благодаті було донесене до кожної душі.
Значною мірою це служіння має бути здійснене завдяки особистій праці. Таким був метод Христа. Він Сам звершував Свою роботу переважно в особистому спілкуванні з людьми. Він завжди з повагою ставився до аудиторії, навіть якщо вона складалася лише з однієї душі. Часто через одну таку душу вістка поширювалася до тисяч людей». – Наочні уроки Христа. – С.229.
в. Який дух необхідний у роботі для Бога? Дії 10:38; 2 до коринтян 12:15.
«Вивчіть Христове визначення справжнього місіонера: «Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста та й за Мною йде!» (Від Марка 8:34). Слідування за Христом, як видно з Його слів, – це не лицемірство і не фарс. Ісус розраховує, що Його учні невідступно йтимуть за Ним Його слідами, переносячи все, що переніс Він, страждаючи, як страждав Він, перемагаючи, як перемагав Він. Христос з нетерпінням очікує, що ті, котрі називають себе Його послідовниками, виявлять дух самопожертви». – Свідоцтва для церкви. – Т.8. – С.209.
Четвер
31 серпня
5. Вражаючий привілей
а. Як може кожен з нас співпрацювати в справі спасіння душ і якими мають бути наше палке бажання і наша молитва? До римлян 10:13-17; Від Луки 11:13.
«Нам необхідно більше завзяття в ділі Христовому. Урочиста вістка істини повинна прозвучати з такою силою, щоб впливати на віруючих і показати їм, що Бог сприяє нашим зусиллям, що Всевишній є нашим Живим Джерелом сили». – Євангелизм. – С.697.
«Деякі люди втрачають інтерес до істини для теперішнього часу і їхня любов до Святої Біблії зменшується через читання світських книг, які збуджують несвяті почуття; інших турбує і тривожить те, що вони будуть їсти, пити і в що одягатимуться. Дехто вважає, що прихід Христа відбудеться ще не скоро. Час продовжився на декілька років довше, ніж вони розраховували; тому їм здається, що він ще розтягнеться на декілька років, і, таким чином, думки цих людей віддаляються від істини для теперішнього часу і спрямовуються в світ. У цьому я побачила велику небезпеку, бо, якщо розум заповнений сторонніми думками, туди немає доступу істині для теперішнього часу, а на нашому чолі не залишається місця для печатки Живого Бога. Я бачила, що час перебування Ісуса у Святому Святих добігає кінця і триватиме зовсім небагато. Тому кожну вільну годину нам слід проводити в дослідженні Біблії, бо нею ми будемо судимі в останній день.
Мої дорогі брати і сестри, нехай ваші думки будуть постійно зосереджені на заповідях Божих і свідоцтві Ісуса Христа і нехай в них не залишається місця для світських думок і турбот. Коли ви лягаєте, коли встаєте, міркуйте про духовні предмети! Живіть і дійте гідно Сина Людського, пам'ятаючи про Його близький прихід! Час попечатування досить швидко спливає і скоро закінчиться». – Ранні твори. – С.58.
П'ятниця
1 вересня
Запитання для повторення
1. Чому кожен зобов'язаний ділитися істиною для теперішнього часу з іншими?
2. Що ми повинні розуміти під «вічним Євангелієм»?
3. Чому Лаодикійська звістка необхідна зараз, коли навертати в істинну віру втратило популярність?
4. Що змушує світ сумніватися в істинності нашої вістки?
5. Які думки я можу видалити з мого розуму, щоб залишити більше місця для істини?