Нд
, 5 січ.
1. СВІДЧЕННЯ ІВАНА ХРЕСТИТЕЛЯ
а. Що проголосив Іван Хреститель про Ісуса Христа? Від Івана 1:15-18.
б. Як Іван представив себе релігійним керівникам? Від Івана 1:19-23.
Яке пророцтво він виконав і як ми повинні ставитися до цього пророцтва? Ісаї 40:3-5.
«На кожному етапі історії цієї землі у Бога були Свої служителі для виконання Його роботи, яка мала звершуватися в установленому Ним по¬рядку. Іван Хреститель мав особливу роботу, для якої він був народжений і до якої був покликаний, – робота приготування дороги Господньої…
[Його служіння в пустелі] було найяскравішим, буквальним вико¬нанням пророцтва». // Південний вартовий, 21 березня 1905 року.
«Господь дав [Івану Хрестителю] особливу звістку. Чи пішов він до священників і правителів просити дозволу проголошувати цю звістку? Ні, Бог відокремив його від них, щоб він не піддавався впливу їхнього духу та вчення. Іван був голосом волаючого в пустелі: [Ісаї 40:3-5 цитується]. Саме ця звістка має бути дана нашому народові; ми наближаємося до кінця часу, і ось така звістка: ″Очистіть дорогу для Царя, заберіть каміння; піднесіть знамено для людей. Народ повинен прокинутися, бо зараз не час проголошувати мир та безпеку″». – Вибрані вісті. – Кн.1. – С.410.
Пн
, 6 січ.
2. ЖЕРТОВНА МІСІЯ
а. Коли Ісус прийшов до Івана хреститися, як Іван назвав Його і що він засвідчив народові про Його місію? Від Івана 1:29, 34.
Яке пророцтво виконалося при цьому? Ісаї 53:4-7.
«Христос був таким же Викупителем людей на початку світу, як і сьогодні. Перш ніж Він зодягнув Свою Божественність у людську при¬роду і прийшов у наш світ, євангельська вістка була дана через Адама, Сифа, Еноха, Матусала та Ноя. Цю вістку несли також Авраам у Ханаані та Лот у Содомі; від покоління до покоління вірні вісники проголошували Його Прихід. Обряди юдейської релігії були встановлені Самим Христом. Він був Основою всієї системи жертвоприношень, живим здійсненням цього прообразного служіння. Кров, що проливалася під час принесення жертви, указувала на жертву Божого Агнця. Усі жертвоприношення, які по суті були символами, знайшли своє виконання у Христі». – Наочні уроки Христа. – С.126.
б. Як Іван представив Ісуса своїм учням? Від Івана 1:35, 36.,
Який вплив справили на них слова Івана? Що сталося в подаль¬шому в його житті? Від Івана 1:37.
«Наступного дня [після хрещення Христа], коли біля Івана стояли два його учні, він знову побачив Ісуса в натовпі. І знову обличчя пророка осяяла слава Невидимого, коли він вигукнув: ″Ось Агнець Божий″. Ці слова зворушили серця учнів, хоча вони й не зовсім розуміли їх. Що могло б означати дане Іваном ім’я – ″Агнець Божий″? Однак Іван не пояснив їм нічого. Залишивши Івана, вони пішли шукати Ісуса». – Ба¬жання віків. – С.138.
«Іван розповів своїм учням, що Ісус – обітований Месія, Спаситель світу. Завершуючи свою місію, він навчав їх дивитися на Ісуса і слідувати за Ним як за великим Учителем. Життя Івана було сповнене скорбот і самозречення. Він сповістив про Перший прихід Христа, але йому не було дано побачити Його чудеса і радіти силі, яку Він проявляв. Іван знав, що він повинен померти, щойно Ісус утвердить Себе у ролі Вчи¬теля. Його не часто можна було почути – хіба що в пустелі. Іван жив на самоті, залишивши батьківський дім, щоб виконати свою місію». – Ранні твори. – С.154.
Вт
, 7 січ.
3. ПЕРШІ УЧНІ ІСУСА
а. Хто були першими учнями Ісуса? Від Матвія 4:18, 21. Який інтерес до Христа вони виявили і як довго тривала їхня перша зустріч з Ним? Від Івана 1:38, 39.
«Один із них був Андрій, брат Симона, другий – Іван, відомий нам як євангеліст. Вони й стали першими учнями Христа. Спонукувані силою, якій не могли протистояти, вони пішли за Христом, бажаючи порозмовляти з Ним. Водночас, сповнені благоговійного страху, мовчки розмірковували над важливим питанням: ″Чи Він справді Месія?″.
Ісус знав, що учні йдуть за Ним. Це були перші плоди Його служіння, і серце Божественного Вчителя сповнилося великою радістю, оскільки ці душі відповіли на заклик Його благодаті. Але, повернувшись до них, Він лише запитав: ″Що ви шукаєте?″. Він залишив за ними право вибору: висловити своє бажання або ж повернутися назад.
Але їх цікавило тільки одне. Лише одна Особа заволоділа їхніми думками. Вони запитали: ″Вчитель, – де Ти живеш?″ Під час короткої зустрічі на дорозі вони не могли отримати того, чого жадали. Учні бажали залишитися наодинці з Ісусом, посидіти біля Його ніг і почути Його слова…
Якби Іван і Андрій мали той самий дух невір’я, що й священники і правителі, їм не спало б на думку вчитися біля ніг Ісуса. Вони прийшли б до Нього як критики, аби посперечатися з Ним. Багато хто у такий спосіб зачиняє двері перед дорогоцінними можливостями. Але не так повелися перші учні Христа. Вони відповіли на заклик Святого Духа, Котрий говорив до їхніх сердець через проповіді Івана Хрестителя, і впізнали голос Небесного Вчителя. Для них слова Христа були сповнені новизною, істиною і красою. Божественне світло тепер осявало вчення Старого Завіту. Багатогранна істина постала перед ними в новому світлі». – Бажання віків. – С.138, 139.
б. Що зробили перші учні невдовзі після зустрічі з Ісусом? Від Івана 1:41, 42.
«Андрію хотілося поділитися радістю серця з іншими. Знайшовши свого брата Симона, він вигукнув: ″Ми знайшли Месію!″. Симону не потрібно було повторювати. Він також чув проповідь Івана Хрестителя і негайно поспішив до Спасителя». – Там саме. – С.139.
Ср
, 8 січ.
4. РУЙНУВАННЯ УПЕРЕДЖЕНЬ
а. Опишіть, що сталося, коли Ісус запросив наступного учня слідувати за Ним. Від Івана 1:43-45.
«Пилип відразу підкорився цьому повелінню і також став співпрацівником Христовим. Пилип покликав Натанаїла». – Бажання віків. – С.139.
б. Чого ми можемо навчитися з того, як Христос зміг розвіяти сумніви Натанаїла? Від Івана 1:46-49.
«Натанаїл зазнав розчарування. Чи ж може цей Чоловік, вигляд Якого свідчить про важку працю та бідність, бути Месією? Однак Натанаїл не відкинув Ісуса, тому що вістка Івана глибоко запала йому в серце.
Коли Пилип прийшов до Натанаїла, той у тихому гаю розмірковував над словами Івана і пророцтвами про Месію. Він молився, щоб йому було відкрито, чи дійсно Той, про Котрого пророкував Іван, був Визво¬лителем. У відповідь Святий Дух спочив на ньому, даючи запевнення, що Бог відвідав Свій народ і підняв ″ріг спасіння″ для нього...
Ісус у відповідь йому сказав: ″Ще до того, як закликав тебе Пилип, Я бачив тебе″.
Цього було достатньо. Божественний Дух, Котрий засвідчив Натанаїлу під час його усамітненої молитви під смоківницею, тепер промовляв до нього словами Ісуса. Хоч Натанаїл сумнівався і мав деяку упередженість, проте він прийшов до Христа зі щирим бажанням пізнати правду; і тепер його бажання здійснилося. Його віра перевершила навіть віру того, котрий привів його до Ісуса. Він впевнено сказав: ″Равві, Ти – Син Божий, Ти – Цар Ізраїлю!″.
Якби Натанаїл звернувся за поясненнями до рабинів, він ніколи не знайшов би Ісуса. Тільки особисто познайомившись з Ним і самостійно прийнявши рішення, він зміг стати Його учнем. Так трапляється з багать¬ма і сьогодні, котрі через різні упередження не дозволяють скористатися добром. Наскільки б усе було по-іншому, якби вони побажали прийти і побачити!
Доки люди довірятимуть людському авторитету і керуватимуться ним, ніхто з них не прийде до пізнання істини, яке спасає. Подібно до Натанаїла, кожному особисто потрібно досліджувати Боже Слово і молитися про те, щоб Святий Дух просвітив його. Той, Хто зауважив Натанаїла під смоківницею, побачить і нас у потаємному місці молитви. Ангели із осель світла знаходяться поруч з тими, хто в покорі шукає Божественного керівництва». – Там саме. – С.139-141.
Чт
, 9 січ.
5. ВІДКРИТЕ НЕБО
а. Що Христос обіцяв Натанаїлові і чому? Від Івана 1:50, 51.
«[Від Івана 1:50, 51 цитується]. По суті ці слова означали: на берегах Йордану відкрилися Небеса, і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Христа. Це було ознакою того, що Він – Божий Син. Якщо ви повірите цьому, то віра ваша відродиться. Ви побачите Небеса відкритими, і вони ніколи не закриються для вас. Христос відкрив Небеса для нас. Божі ангели підіймаються, несучи до Небесного Отця молитви тих, які мають потреби, або переносять горе, і спускаються, несучи благословення й надію, мужність, допомогу і життя людським синам». – Бажання ві¬ків. – С.142, 143.
б. Що відбувається, коли ми приймаємо Христа? Від Івана 4:14; Об’явлення 22:17.
«Коли людина приймає Істину з любові до неї, це стане помітним у її манерах і навіть у тоні голосу. Вона сповіщає про те, що сама чула, бачила і сприйняла від Слова життя, щоб інші також могли мати спільність з нею через пізнання Христа. Свідчення, яке виходить з вуст, освячених дотиком палаючого вугілля з жертовника, стає для сприйнятливого серця Істиною, здатною освятити і весь характер…
Бог міг би спасати грішників і без нашої допомоги, але щоб сфор¬мувати Христоподібний характер, нам необхідно співпрацювати з Ним. Щоб радіти разом з Ним з приводу кожної викупленої душі завдяки Його Жертві, ми повинні брати участь у праці нашого Спасителя». – Там саме. – С.142.
Пт
, 10 січ.
ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ
1. Чому Іван Хреститель був покликаний у пустелю?
2. Як у нашому житті нам слід застосовувати спосіб життя Івана Хрестителя?
3. Чого ми можемо навчитися від Івана та Андрія, коли вони зустріли Ісуса?
4. Як нас може надихнути негайна заява Натанаїла?
5. Що показує, чи є моя віра в Христа істинною?