Back to top

Sabbath Bible Lessons

Євангелія від Івана (ЧАСТИНА 1)

 <<    >> 
УРОК 9 СУБОТА, 1 БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ

Народження місіонера

ПАМ’ЯТНИЙ ВІРШ: «Чи не кажете ви, що за чотири місяці настануть жнива? А я кажу вам: Підійміть ваші очі й погляньте на ниви, які вже дозріли для жнив» (Від Івана 4:35).

«Ісус почав руйнувати стіну, що розділяла юдеїв і язичників, проповідуючи усьому світові спасіння. Хоча Христос був юдеєм, Він вільно спілкувався з самарянами, не звертаючи уваги на фарисейські звичаї Свого народу». – Бажання віків. – С.193.

Додаткові матеріали для вивчення:   Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.182-187. 

Нд , 23 лют.

1. НОВЕ ЖИТТЯ, НОВІ ПРІОРИТЕТИ

а. Що одразу ж зробила самарянка, як тільки усвідомила, що Ісус – Месія? Від Івана 4:28, 29.

«Слухаючи Христа, жінка сповнилася радістю. Чудове відкриття заставило тремтіти її серце. Залишивши свого глечика з водою, вона по¬вернулася у місто, щоб розповісти радісну новину іншим. Ісус знав про це. Залишена нею посудина з водою свідчила про вплив, який справили на неї Його слова. Її душа горіла бажанням прийняти воду життя; вона забула про мету свого приходу до криниці і навіть про спрагу Спаси¬теля, яку потрібно було б вгамувати. Із серцем, переповненим радістю, вона спішила поділитися із сусідами дорогоцінним світлом, яке осяяло її саму». – Бажання віків. – С.191.

б. Що зробили жителі міста Сихар, почувши свідчення своєї співвітчизниці? Від Івана 4:30.

«Новина схвилювала людей. Обличчя жінки сяяло, вона вся перемінилася, стала ніби іншою людиною. Чимало людей захотіли особисто побачити Ісуса». – Там саме.


Пн , 24 лют.

2. ЖНИВА І ЖНЕЦІ

а. Що Ісус сказав Своїм учням, коли побачив, що до них наближаються жителі міста Сихар? Від Івана 4:35-38.

«″Хто жне, той одержує нагороду, – сказав Він, – і збирає вро¬жай для вічного життя, щоб разом раділи, хто сіє і хто жне. Адже тут справджується приказка: Один сіє, а інший жне″. Цими словами Христос вказав на святий обов’язок перед Богом усіх тих, котрі прийняли Євангелію. Вони мають стати Його живими свідками. Він очікує особистого служіння від кожного. Сіємо ми чи жнемо, усі працюємо для Бога. І той, хто кидає зерна у ґрунт, і хто збирає врожай, – обоє отримають винагороду. Вони разом радітимуть плодам своєї праці». – Бажання віків. – С.191, 192.

б. Який вплив справило свідчення цієї жінки про Христа? Чого ми можемо навчитися з цього? Від Івана 4:39.

«Коли ми об’єднуємося з Христом, то одержуємо розум Христо¬вий. Чистота та любов сяють у характері; лагідність та Істина керують життям. Змінюється сам вираз обличчя. Христос, Котрий перебуває в душі людини, виявляє Свою силу, яка перетворює, і зовнішні вчинки людини свідчать про мир і радість, які панують у її душі. Ми живимося Христовою любов’ю подібно до того, як гілки отримують живлення від лози. Якщо ми об’єднані з Христом, якщо ми кожною жилкою з’єднані з Живою Лозою, то свідчитимемо про цей зв’язок багатими гронами живих плодів. Якщо ми з’єднані зі Світлом, то станемо провідниками світла і своїми словами та ділами нестимемо світло світові…

Споглядаючи, ми перетворюємося; і коли ми розмірковуємо про досконалість Божественного Образу, то відчуваємо бажання повністю оновитися, відродитися за образом Його чистоти. Саме завдяки вірі в Божого Сина відбувається перетворення характеру, і дитя гніву стає Бо¬жою дитиною. Людина переходить із смерті у життя; вона стає духовною істотою і починає розпізнавати духовне. Божа мудрість просвітлює її розум, і вона бачить чудеса Його Закону. Коли людина навернена до Бога за допомогою Істини, її характер продовжує перетворюватися». – Вибрані вісті. – Кн.1. – С.337, 338.


Вт , 25 лют.

3. ІСУС В САМАРІЇ

а. З яким проханням звернулися самарійці до Ісуса та чому? Від Івана 4:40.

б. Опишіть результат перебування Христа в Самарії. Від Івана 4:41.

«Слова, сказані самарянці біля криниці, були добрим насінням, і як же швидко дозрів урожай! Самаряни, котрі прийшли, щоб послухати Ісуса, також увірували в Нього. Оточивши Христа біля криниці, вони засипали Його своїми запитаннями про те, що було їм незрозумілим, і з радістю слухали пояснення. Коли Ісус говорив, їхнє збентеження розвіювалося. Наче в безпросвітній темряві, засяяв раптом промінь світла, звіщаючи про те, що надходить день. Але людей не задовольня¬ла коротка розмова біля криниці. Вони жадали почути більше і хотіли, щоб їхні друзі і родичі також послухали такого чудового Учителя. Вони запросили Його у своє місто і переконали залишитися з ними. Протягом двох днів Ісус перебував у Самарії, і чимало ще людей там увірувало в Нього». – Бажання віків. – С.192.

«Христос відкрив Бога Своїм учням таким чином, що це звершило в їхніх серцях особливу роботу, і Він уже давно просить нас дозволити Йому здійснити цю роботу і в наших серцях. Чимало людей надто захо¬плюються теорією і випускають з уваги живу силу прикладу Спасителя. Вони забули про Нього, смиренного, самовідданого Трудівника. Все, що їм потрібно, – це споглядати Ісуса. Вони щодня потребують нового одкровення Його присутності». – Відображаючи Христа. – С.302.

в. Що говорили багато самарян, після того як прийняли Ісуса як Месію? Від Івана 4:42.

«Фарисеї зневажали Христа за Його простоту. Вони ігнорували чудеса, які Він творив, і вимагали від Нього ознаки на доказ того, що Він – Божий Син. Самаряни ж не просили жодних ознак, Ісус не вчинив там ніяких чудес, за винятком того, що відкрив біля криниці жінці таємницю її життя. Однак як же багато людей увірували в Нього! Радіючи, вони говорили тій жінці: ″Вже не через твоє свідчення віримо, а тому, що самі чули та знаємо, що Він – справжній Спаситель світу, [Христос]!»». – Бажання віків. – С.192, 193.


Ср , 26 лют.

4. СИЛА ПРОРОЦТВА

а. На якому пророцтві самаряни ґрунтували свою віру в обітованого Месію? Буття 49:10.

«Самаряни повірили, що Месія повинен прийти як Викупитель не лише одних юдеїв, а й усього світу. Святий Дух через Мойсея сповістив, що Месія з’явиться як посланий Богом Пророк. Через Якова було сказа¬но, що до Нього зберуться всі народи. А через Авраама була дана обіт¬ниця, що в Ньому благословляться всі племена Землі. Віра мешканців Самарії в Месію ґрунтувалася саме на цих Писаннях. Вважаючи, що юдеї неправильно тлумачили більш пізніх пророків, приписуючи славу Другого приходу Христа Його Першому приходу на Землю, самаряни відкидали усі Писання, окрім книг Мойсея. Але Спаситель спростував їхні неправильні тлумачення, завдяки чому багато людей отримали надію, по-новому читаючи пророцтва і слухаючи Самого Христа щодо майбутнього Божого Царства». – Бажання віків. – С.193.

б. Чого ми можемо навчитися сьогодні з того факту, що самаряни були напрочуд відкриті для прийняття Істини? Еклезіаста 11:4, 5.

«Багато чоловіків і жінок зводять свої, сповнені туги, погляди до Неба. Душі, котрі прагнуть світла, благодаті й Святого Духа, зі сльозами підносять до Бога молитви й прохання. Чимало людей перебувають на порозі Божого Царства і лише чекають, коли хтось запросить їх туди увійти». – Дії апостолів. – С.109.

в. Ким стають люди, коли вони по-справжньому приймають Христа? Наведіть приклади. Від Марка 5:18-20; Від Марка 7:31-37.

«Дух [Христа] пробуджує в людині усе, що облагороджує характер і робить людську природу гідною. Він перетворює людину для Божої слави в тілі, душі й дусі… Душі, котрі колись були знаряддям сатани, нині силою Христа перетворюються на вісників праведності, яких Божий Син посилає звіщати про те, ″що для тебе Господь зробив, як змилосердився над тобою!″». – Бажання віків. – С.341.


Чт , 27 лют.

5. ХРИСТИЯНИ-МІСІОНЕРИ

а. Чого ми можемо навчитися в самарянки? 1 Івана 1:1-3; 2 до коринтян 5:14 (перша частина): «Адже любов Христа спонукує нас…» (переклад з англ.).

«Як тільки самарянка зрозуміла, що знайшла Спасителя, вона одразу ж привела до Нього інших. Вона виявилася більш ефективним місіоне¬ром, аніж Його учні, котрі не побачили в Самарії нічого, що говорило б про перспективність цього поля. Їхні думки були спрямовані на ту велику почесну працю, яку сподівалися виконувати у майбутньому. Вони не бачили, що поряд із ними вже дозрівала нива. Завдяки лише одній жінці, котрою вони нехтували, ціле місто прийшло послухати Спасителя. Щойно прийнявши Істину, вона одразу ж понесла світло своїм землякам.

На прикладі цієї жінки бачимо, що означає на практиці віра в Христа. Кожний справжній учень Ісуса народжується місіонером для Божого Царства. Той, хто п’є з Джерела живої води, сам стає джерелом життя. Той, хто отримує, починає віддавати. Благодать Христа в душі подібна до джерела в пустелі, яке освіжає всіх і пробуджує у душах, що гинуть, бажання напитися води життя». – Бажання віків. – С.195.

б. Як цей досвід має надихати нас сьогодні? Еклезіаста 11:6.

«Необов’язково вирушати до далеких країн, щоб стати Божим мі¬сіонером. Навколо нас багато полів, ″готових до жнив″, і кожен, хто тільки забажає, може збирати ″плід у життя вічне″. Бог закликає бага¬тьох у Батл-Кріку, котрі вмирають від духовних лінощів, відправитися в ті місця, де вони зможуть з користю попрацювати для Його справи. Їдьте з Батл-Кріка, навіть якщо вам доведеться пожертвувати своїм матеріальним процвітанням. Їдьте туди, де ви зможете стати благосло¬венням для інших і зміцнити слабку громаду. Використовуйте здібності, якими Бог наділив вас». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.187.


Пт , 28 лют.

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ

1. Що зробила жінка, коли зрозуміла, що Ісус – єдиний Спаситель?

2. Поясніть, що означає вираз «ниви вже дозріли для жнив».

3. Скільки днів Ісус залишався з самарянами?

4. Що засвідчили самаряни про Ісуса?

5. Що відбувається з людьми, коли вони приймають Ісуса у своє життя?

 <<    >>