Нд
, 19 січ.
1. ХРАМ ОСКВЕРНЕНИЙ
а. Опишіть ситуацію, яка панувала в Єрусалимському храмі на по¬чатку публічного служіння Христа. Від Івана 2:13, 14.
«Кожний юдей повинен був щороку сплачувати півсикля ″як викуп за душу″; ці гроші йшли на утримання храму. Крім цього, великі суми грошей жертвувалися добровільно і зберігалися у скарбниці храму. Гроші різних країн потрібно було обмінювати на монети, які звалися храмовими сиклями, і приймалися при служінні у Святині. Обмін грошей відкривав можливості для шахрайства та обману і перетворювався на ганебну торгівлю, яка була джерелом наживи для священників.
Ділки вимагали непомірні ціни за тварин, яких продавали, а отримані прибутки ділили зі священниками й старійшинами, котрі таким чином збагачувалися за рахунок народу». – Бажання віків. – С.155.
б. Який вплив це справляло на служіння в храмі? Єзекіїля 22:26 (остання частина): «…вони перестали розрізняти між святим і звичайним, не роблять різниці між чистим і нечистим, – від Моїх субот відвертають свої очі, так що Я був серед них зневажений».
«На Пасху приносилося багато жертов, і торгівля в храмі йшла дуже жваво. У той час храм більше нагадував гомінливий базар для продажу худоби, ніж святий Божий храм. Голосні крики торговців змішувалися з ревінням корів, меканням овець, туркотінням голубів, брязкотом монет і брутальною лайкою. У храмі стояв такий гамір, що навіть заважав тим, хто молився; слова, з якими вони зверталися до Всевишнього, тонули в цьому суцільному гармидері». – Там саме.
Пн
, 20 січ.
2. БЛАГОГОВІННЯ В БОЖОМУ ДОМІ
а. Як Бог розглядає місце, де Він виявляє Свою присутність? Якою була Його перша вказівка на горі Сінай? Вихід 3:1-5; Вихід 19:12, 13.
«Коли Господь зійшов на гору Сінай, Він освятив її Своєю присутністю... Тим самим було викладено урок: місце, де Бог відкрива¬ється людям, – святе». – Бажання віків. – С.155, 156.
б. Як Христос відреагував на осквернення храму? Від Івана 2:15, 16.
«Ось що побачив Ісус, увійшовши до храму. На Його очах укладалися нечесні угоди. Він не міг не помітити відчаю бідняків, котрі вірили, що без пролиття крові не може бути прощення гріхів. Його приголомшило те, що зовнішнє подвір’я Божого храму стало місцем ганебного торгу. Святе місце перетворилося на величезний базар». – Там саме. – С.157.
«Повільно спускаючись сходинами і здійнявши батіг із мотузок, пі¬дібраних біля входу, Ісус наказує торговцям залишити подвір’я храму. З невиявленою ніколи раніше ревністю і суворістю Він поперевертав столи міняйлів. Монети із дзенькотом розсипалися по мармуровій підлозі. Ніхто не насмілився, щоб заперечити або обуритися. Ніхто не наважився підібрати гроші, надбані нечесним шляхом. Ісус нікого не вдарив, але звичайний бич із мотузок в Його руці здавався вогняним мечем. Слу-жителі храму, священники-міняйли, гендлярі і продавці худоби разом з вівцями і волами тікали геть з одним лише бажанням – сховатися від сорому, котрий вони відчули в Його присутності». – Там саме. – С.158.
в. Що означало очищення храму, звершене Христом? Малахії 3:1-3.
«Сповнені галасу й огидної торгівлі, двори Єрусалимського храму точно відображали стан серця, опоганеного гріховними пристрастями і нечистими думками. Очищенням храму від продавців і покупців Ісус заявив, що Його місія – очистити серце від опоганення гріхом, що виявляється в низьких бажаннях, егоїстичних похотях і злих звичках, які розтлівають душу». – Там саме. – С.161.
Вт
, 21 січ.
3. ПРИСУТНІСТЬ БОГА
а. З якою метою Бог насамперед заснував Святиню серед Свого на¬роду? Вихід 25:8.
«Храм, споруджений як місце перебування Бога, повинен був стати наочним уроком для ізраїльського народу і всього світу. Від самого початку в Бога був намір, аби кожна істота, починаючи від світлого святого серафима і до людини, була житлом для перебування Твор¬ця». – Бажання віків. – С.161.
б. Чому віруючі названі Божим храмом? Як ми повинні всім серцем підтримувати святість цього храму? 1 до коринтян 3:16, 17; Ісаї 57:15.
«Внаслідок гріха людина перестала бути храмом Бога. Затьмарене й опоганене злом, серце людини більше не відображало Божої слави. Лише через втілення Божого Сина мета Небес могла здійснитися. Бог перебуває у людському єстві, і через благодать, яка спасає, серце людини знову стає Його храмом». – Там саме.
«Якщо ми віримо, що кінець усього наближається, ″то якими треба бути у святому житті й у побожності вам″ (2 Петра 3:11).
Кожна душа, яка по-справжньому вірує в Істину, матиме відповідні діла. Усі стануть щирими, серйозними та невтомними у своїх зусиллях навернути душі до Христа. Якщо Істина насамперед глибоко вкоренилася в їхніх душах, вони намагатимуться насадити її в серцях інших людей. Істину дуже часто і довго тримають на зовнішньому подвір’ї. Введіть її у внутрішній храм душі, зведіть її на престол свого серця і дозвольте їй керувати вашим життям. Боже Слово треба вивчати і виконувати – тоді серце знайде спокій, мир та радість, і людина прагнутиме до Небес; але якщо Істину відокремлювати від життя і тримати її на зовнішньому дворі, то навіть яскраве полум’я Божої благодаті не зігріє серце.
Деякі люди зберігають релігію Ісуса лише для певних днів або пев¬них подій, тоді як в інших випадках нею нехтують. Принципи Істини повинні діяти не лише кілька годин під час суботнього дня або виража¬тися у кількох благодійних справах, але вони мають опанувати серце, очистити та освятити характер». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.547.
Ср
, 22 січ.
4. ОЧИЩЕННЯ ЖИВОГО ХРАМУ
а. Що ми повинні усвідомити щодо нашого безпорадного стану в прагненні очистити храм душі? Єремії 2:22; Йова 14:4.
«Жодна людина не здатна власними зусиллями звільнитися від зла, яке опанувало серцем». – Бажання віків. – С.161.
б. У чому полягає секрет того, як можна постати перед святим Богом із очищеним серцем? Єзекіїля 36:25-27. Захарії 3:3-5.
«Яків, котрий вчинив тяжкий гріх стосовно Ісава, розкаявся. Його провина була прощена, а гріх очищений, тому він зміг витримати Божу присутність. Відомо, що коли люди приходили до Бога, свідомо плекаючи в собі зло, вони були знищені. При Другому приході Христа нечестиві будуть вигублені ″Духом уст Його″ і знищені ″появою Його приходу″ (2 до солунян 2:8). Сяйво Божої слави, котре дає життя праведникові, знищить беззаконника.
У дні Івана Хрестителя Христос мав з’явитися, аби явити світові характер Бога. Вже сама Його присутність мала відкрити людям їхній гріх. Лише ті, котрі побажали очиститися від гріха, зможуть спілкуватися з Ним. Тільки чисті серцем могли перебувати в Його присутності». – Там саме. – С.108.
«Тільки Христос може очистити храм душі. Однак Він не бажає ввійти туди непроханим гостем. Він входить у серце не так, як у дав¬нину увійшов у храм, а говорить: ″Ось Я стою під дверима і стукаю. Якщо хто почує Мій голос і відчинить двері, то Я ввійду до нього і буду вечеряти з ним, і він зі Мною″ (Об’явлення 3:20). Він прийде не на один день, тому й обіцяє: ″Оселюся в них… вони будуть Моїм народом!″ (2 до коринтян 6:16). ″Він… змиє наші провини, – Ти кинеш у глибини моря всі наші гріхи″ (Міхея 7:19). Його присутність очистить, освятить душу і перетворить її на святий храм Господній і ″Божу оселю″ (див. До ефесян 2:21, 22)». – Там саме. – С.161, 162.
«Виконуючи нині служіння в Небесній Святині, Ісус продовжує через Свого Духа служити церкві на Землі». – Там саме. – С.166.
Чт
, 23 січ.
5. ОЧИЩЕННЯ ХРАМУ СЬОГОДНІ
а. Як Бог зобов’язує керівників Свого народу старанно підтримувати святість Його дому? Авакума 2:20; Єзекіїля 44:23.
«Територія Божого храму повинна була вважатися священною. Але в гонитві за наживою про все це було забуто.
Священники і правителі були покликані стати Божими представ¬никами в народі; вони мали класти край зневажливому ставленню до храмового двору і бути для людей прикладом чистоти й милосер¬дя». – Бажання віків. – С.156.
«Безперечним є той факт, що благоговіння до Божого дому майже повністю згасло. Ніхто не поважає священні предмети і святі місця, ніхто гідно не оцінює священне і величне... Бог дав Своєму древньому народові точні й досконалі правила порядку. Хіба Його характер змінився? Хіба Він не Той Великий і Всесильний Бог, Котрий править на Небесах? Хіба не корисно було б нам частіше читати вказівки, дані євреям Самим Богом, щоб ми, освітлені світлом славної Істини, наслідували їхнє шанобливе ставлення до Божого дому?». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.495, 496.
б. Поясніть, яку життєво важливу перемогу можна здобути завдяки силі Христа. Від Матвія 5:8; 1 Івана 3:1-3.
«Я закликаю кожного, хто називає себе Божим дитям, ніколи не забувати тієї великої Істини, що для досягнення Неба нам потрібен Бо¬жий Дух, Котрий перебуває в нас, а для отримання права на нетлінну спадщину нам потрібне служіння Христа». – Свідоцтва для проповід¬ників. – С.442.
Пт
, 24 січ.
ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ
1. Хто керував беззаконною торгівлею в храмі?
2. Якою повинна бути поведінка кожного, хто постає перед Богом?
3. Поясніть, яке духовне значення повинен був мати храм в Єрусалимі.
4. Що Христос проголосив під час очищення храму?
5. Лише яким чином може бути очищене наше гріховне людське серце?