Back to top

Sabbath Bible Lessons

Євангелія від Івана (ЧАСТИНА 1)

 <<    >> 
УРОК 7 СУБОТА, 15 ЛЮТОГО 2025 РОКУ

Ісус та Іван Хреститель

ПАМ’ЯТНИЙ ВІРШ: «Йому належить зростати, а мені – меншати» (Від Івана 3:30).

«Івана Хрестителя наш Спаситель назвав найбільшим пророком. Однак наскільки відрізняється мова цієї істинно Божої людини від мови багатьох так званих служителів хреста! Коли його запитали, чи не Христос він, Іван відповів, що він не вартий навіть розв’язати ремінь на взутті свого Господа». – Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.224.

Додаткові матеріали для вивчення:   Свідоцтва для церкви. – Т.5. – С.721-729. 

Нд , 9 лют.

1. ПРОБЛЕМА СЕРЕД УЧНІВ

а. Яке питання виникло між учнями Івана та юдеями? Від Івана 3:25.

«Учні Івана ревно стежили за зростаючою популярністю Ісуса і шу¬кали будь-якого приводу, аби піддати критиці Його діяльність. Незабаром зручна нагода з’явилася. Між ними і юдеями виникла суперечка про те, чи може хрещення очистити душу від гріха; учні Івана стверджували, що хрещення Ісусове суттєво відрізняється від Іванового. Згодом вони вступили в полеміку з учнями Ісуса стосовно того, які слова необхідно промовляти при хрещенні й чи має Ісус взагалі право хрестити». – Ба¬жання віків. – С.178.

б. Як учні Івана висловили свою заздрість до роботи Христа? Яку благородну відповідь він їм дав? Від Івана 3:26, 27.

«Іван не був позбавлений слабкостей і недоліків, властивих усім лю¬дям, але дотик Божественної любові змінив його. Він жив у атмосфері, не зараженій егоїзмом і честолюбством, був далекий від заздрості. Він не висловив жодного співчуття невдоволенню своїх учнів, але недвозначно показав своє щире благоговіння стосовно Месії. Він радісно вітав Того, Кому приготував дорогу». – Там саме. – С.179.


Пн , 10 лют.

2. МІСІЯ ІВАНА

а. Як Іван показав, що розуміє свою місію? Від Івана 3:28, 29.

«Іван порівняв себе з дружбою, який відіграє роль посланця між на¬реченим і нареченою, готуючи все необхідне до весілля. Коли ж молодий прийме свою наречену і відбудеться весілля, місія дружби закінчується. Він радіє щастю людей, для союзу котрих потрудився. Так і Іван був по¬кликаний спрямовувати людей до Ісуса; тепер цей факт був його щастям: він радів успіхові в діяльності Спасителя». – Бажання віків. – С.179.

б. Опишіть роботу Івана та нашу роботу. Від Івана 1:23, 29.

«Вірою споглядаючи Спасителя, Іван досяг найвищого ступеня самозречення. Він не намагався прихилити людей до себе, а навпаки, направляв їхні думки до Ісуса, поки вони не зосередяться на Божому Агнцеві. Він же був лише голосом, що волав у пустелі. Тепер з радістю він погоджувався на мовчання і бажав залишатися невідомим, щоб таким чином погляди всіх були спрямовані до Світла життя.

Вірні своєму покликанню, Божі вісники не шукатимуть честі для себе. Любов до себе розчиниться в любові до Христа. Жодне суперництво не опоганить дорогоцінної справи Євангелії. Вони визнаватимуть, що їхня справа, як і Івана Хрестителя, – звіщати: ″Ось Агнець Божий, що [на Себе] бере гріх світу!″. Вони звеличать Христа, а разом із Ним буде звеличене й людство. ″Адже так говорить Всевишній, Величний, вічно Живий, Святий на ім’я: Я живу на Високому і святому місці, а також зі смиренними і скрушними духом, щоб оживляти дух смиренних і давати життя упокореним серцем!″ (Ісаї 57:15)». – Там саме. – С.179, 180.

«Не шукайте власного задоволення та зручності, але прагніть пізнати та виконати Божу волю. Нехай кожен запитає: чи не можу я вказати якійсь душі на Божого Агнця, Який бере на Себе гріх світу? Чи не можу я потішити якусь зневірену людину? Чи не можу я стати засобом спасіння якоїсь душі в Божому Царстві? Нам потрібна глибока дія Божого Духа в наших серцях, щоб ми могли не тільки забезпечити собі білий одяг, але щоб могли такий вплив справляти на інших, аби їхні імена були записані в Книзі Життя і не були стерті звідти ніколи». – Історичні нариси. – С.140.


Вт , 11 лют.

3. ДАР ДУХА

а. Як більшість людей відреагувала на звістку Христа? Від Івана 3:32.

«Учні Івана повідомили йому, що всі люди ідуть до Христа, але Іван, знаючи справу краще, ніж учні, сказав: ″Його свідчення ніхто не приймає″ – лише декотрі з людей були готові прийняти Його як Спаси¬теля від гріха. Але ″хто ж прийняв Його свідчення, той підтвердив, що Бог правдивий″ (Від Івана 3:33)». – Бажання віків. – С.181.

б. Кому дається дар Святого Духа? Від Івана 3:34.

«Ми отримаємо Небесне світло лише в тому разі, якщо забажаємо звільнитися від свого ″я″. Неможливо зрозуміти Божий характер або вірою прийняти Христа, доки не погодимося підпорядкувати Ісусові кожну свою думку. Усім, хто робить це, Святий Дух дається без міри. У Христі ″тілесно перебуває вся повнота Божества. І ви в Ньому маєте повноту″ (До колосян 2:9, 10)». – Там саме.

в. Яким чином ключ для отримання більшої міри Святого Духа глибше розкривається у Святому Письмі? Від Івана 14:15-17; Дії 5:32.

«Ми не тільки повинні говорити: ″Я вірю″, але й жити згідно з Істи¬ною. Тільки узгоджуючи свої слова, манери та характер з Божою волею, ми доводимо, що маємо зв’язок з Ним. Щоразу, коли хтось зрікається гріха, який є порушенням Закону, його життя приводиться у досконалу покору та відповідність Законові. Це є робота Святого Духа. Світло сло¬ва, котре уважно досліджується, голос совісті, вплив Духа породжують у серці справжню любов до Христа, Котрий віддав Себе в жертву для викуплення людини, її духу, душі та тіла. Любов проявляється у послуху. Лінія розмежування буде чіткою і ясною між тими, хто любить Бога і дотримується Його Заповідей, і тими, хто не любить Його і нехтує Його вказівками». – Свідоцтва для церкви. – Т.6. – С.92.


Ср , 12 лют.

4. ВАЖЛИВІСТЬ ХРЕЩЕННЯ

а. Чому необхідно розуміти важливість кроку, який ми робимо до Христа, коли вирішуємо прийняти хрещення? Від Івана 3:36.

«Без Христа хрещення, як і будь-яке інше служіння, залишається тільки формою, позбавленою жодного сенсу». – Бажання віків. – С.181.

«Не було потреби сперечатися, чиє хрещення очищає від гріха, – Христове чи Іванове. Лише благодать Христа дає життя душі». – Там саме.

«Тільки через Христа можна отримати вічність. Ісус говорить: ″Хто вірить у Сина, той має вічне життя, а хто в Сина не вірить, той життя не побачить″ (Від Івана 3:36). Кожна людина може отримати такі цінні благословення за певних умов. Усі, ″хто настирливістю в добрих ділах шукає слави, честі й нетління″, отримає ″вічне життя″ (До римлян 2:7)». – Велика боротьба. – С.533.

«Хрещення – це найбільш урочисте зречення світу. Люди, котрі приймають хрещення в триєдине Ім’я Отця, Сина і Святого Духа на самому початку свого християнського життя, публічно заявляють, що вони відмовляються служити сатані і стають членами царської сім’ї, дітьми Небесного Царя». – Свідоцтва для церкви. –Т.6. – С.91.

б. Поясніть вражаючі слова Івана Хрестителя, які розкривають глибину справжнього посвячення, яке символізує хрещення? Від Луки 3:7, 8.

«Іван приклав сокиру до кореня дерева. Він викривав гріх, не боячись наслідків, і приготував дорогу для Божого Агнця.

Переконливі та точні свідчення Івана справили сильне враження на Ірода, і його глибоко зацікавило, що треба зробити, щоб стати учнем пророка. Іван знав про те, що Ірод збирається одружитися з дружиною свого брата, тоді як чоловік її був ще живий, і прямо сказав Іродові, що це протизаконно». – Ранні твори. – С.154.

«Іван Хреститель відкрито викривав гріхи простолюдинів і тих, котрі обіймають високі посади. Він сповіщав Істину знаті і царям, не¬залежно від того, приймали вони її чи ні. Він говорив Істину людям в обличчя». – Вибрані вісті. – Кн.2. – С.149.


Чт , 13 лют.

5. МУДРИЙ МЕТОД

а. Що зробив Ісус, усвідомивши, що фарисеї намагаються створити кризу між Іваном та Ним Самим? Від Івана 4:1-3.

«Ісус знав, що [фарисеї] не зважатимуть ні на що, аби лише сприяти розбрату між Його та Івановими учнями. Він передбачав, що буря, яка вже насувалася, забере з собою одного із найбільших пророків, будь-коли даних світові. Бажаючи уникнути всякого приводу для непорозуміння і незгоди, Він непомітно припинив Свою діяльність і пішов у Гали¬лею. Ми також, бажаючи залишатися вірними Істині, повинні уникати всього, що може викликати незгоди і непорозуміння, бо це призводить до втрати душ. Якщо й виникають обставини, за яких існує загроза конфліктів і непорозумінь, ми повинні наслідувати приклад Ісуса і Івана Хрестителя». – Бажання віків. – С.181.

б. Чого ми повинні навчитися з того, як поводився Іван, щоб вирішити цю кризову ситуацію? Від Івана 3:30.

«На жаль, подібно до учнів Івана, є чимало таких, котрі вважають, що успіх Божої справи залежить від того, хто її розпочинав. Коли увага зосереджується на людському, а не на Божественному факторі, в серцях людей з’являється заздрість і роботі Божій завдається шкода. Той, кого надміру вшановують, спокушуваний плекати в собі самовпевненість. Він втрачає усвідомлення своєї залежності від Бога. Люди легко привчаються покладатися на людину, і таким чином перестають правильно мислити і діяти; в результаті вони віддаляються від Бога.

Божа справа не повинна здійснюватися методами, запропонованими людиною, і складеними нею ж планами. Час від часу Господь знахо¬дить для Свого служіння інших людей, через яких Він може найкраще здійснювати Свої наміри. Блаженні ті, котрі будуть готові упокоритися, говорячи разом з Іваном Хрестителем: ″Йому належить зростати, а мені – меншати″». – Там саме. – С.182.


Пт , 14 лют.

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ

1. Чому учні Івана заздрили роботі Христа?

2. Що Іван оголосив своїм учням?

3. З якою метою дається дар Святого Духа?

4. Яким чином хрещення виконує свою справжню мету?

5. Що зробили Ісус та Іван, коли зрозуміли, що між їхніми учнями назріває конфлікт?

 <<    >>