Back to top

Sabbath Bible Lessons

Євангелія від Івана (ЧАСТИНА 1)

 <<    >> 
УРОК 3 СУБОТА, 18 СІЧНЯ 2025 РОКУ

Шлюб у Кані

ПАМ’ЯТНИЙ ВІРШ: «Зробіть, що тільки Він вам скаже» (Від Івана 2:5, остання частина).

«Сповнений співчуття до людства, Ісус розпочав Свою роботу ре¬формації». – Бажання віків. – С.150.

Додаткові матеріали для вивчення:   Бажання віків. – С.144-153; 
  Вісті для молоді. – С.403-418. 

Нд , 12 січ.

1. ПОЧАТОК СЛУЖІННЯ ХРИСТА

а. Де Ісус розпочав Своє служіння, коли був на Землі? Від Івана 2:1, 2.

«Служіння Ісуса Христа почалося не з великих справ і не в Єрусалимі перед синедріоном. На родинному святі в маленькому галилейському селі Він виявив Свою силу, зробивши весільну урочистість ще радіснішою. Цим Він показав Свою любов до людей і бажання служити задля їхнього щастя. Спокушуваний у пустелі, Ісус випив чашу страждань. Тепер же Він прийшов, щоб дати людям чашу благословення, освятити людські взаємини». – Бажання віків. – С.144.

б. Що сталося задовго до закінчення весільного бенкету? Від Івана 2:3.

«[Марії] хотілося, щоб [Ісус] довів усім присутнім, що Він і справді Прославлений Богом. Вона сподівалася, що у Нього буде можливість створити перед ними чудо.

За тодішнім звичаєм весільний бенкет тривав кілька днів. Так тра¬пилося, що в розпалі свята скінчилися запаси вина. Це стало причиною збентеження й прикрості господарів. Зазвичай свята не обходилися без вина, і його відсутність могла бути витлумачена як брак гостинно¬сті». – Там саме. – С.145, 146.


Пн , 13 січ.

2. ХРИСТОС І ЙОГО МАТИ

а. Що сказала мати Ісуса і якою була Його відповідь? Від Івана 2:3, 4.

«[Від Івана 2:4 цитується]. Така відповідь може здатися нам трохи різкою, хоч вона не свідчила про непривітність або нечемність. Спаси¬тель звертався до Своєї матері у відповідності зі східним звичаєм. Так, переважно, зверталися до тих, кому бажали виявити повагу. Кожний вчинок Христа в Його земному житті узгоджувався із даною Ним Самим Заповіддю: ″Шануй свого батька і свою матір″ (Вихід 20:12). На хресті, виявляючи востаннє Свою ніжність до матері, Ісус звернувся до неї та¬ким же чином, доручаючи піклування про неї Своєму найулюбленішому учневі. На весіллі, як і на хресті, любов, висловлена в інтонації, погляді та манерах, пояснювала зміст Його слів». – Бажання віків. – С.146.

б. Що сказала мати Христа слугам? Як ці слова стосуються нас сьогодні? Від Івана 2:5.

«Послідовники [Христа] повинні все більше і більше сповнюватися силою, проголошуючи Істину, в міру того, як вони вдосконалюються у вірі та любові до своїх братів. Бог забезпечує допомогу у всіх критичних обставинах, де людські можливості виявляються безсилими. У кожній скруті Він дає Святого Духа на допомогу, щоб зміцнити нашу надію і впевненість, просвітити наш розум і очистити наші серця. Він передбачає достатні можливості для здійснення Його планів. Я закликаю вас шукати поради у Бога. Шукайте Його всім своїм серцем, і ″зробіть, що тільки Він вам скаже″ (Від Івана 2:5)». – Свідоцтва для церкви. – Т.6. – С.414, 415.

в. Що Ісус наказав зробити слугам на весіллі? Від Івана 2:6-8.

«Біля дверей стояло шість великих кам’яних глеків для води. Ісус звелів слугам наповнити їх водою, що й було виконано. Потреба у вині була термінова, і тому Він сказав: ″Тепер зачерпніть і занесіть до старости!″. Замість води, якою були наповнені посудини, з них полилося вино». – Бажання віків. – С.148.


Вт , 14 січ.

3. ВИНО ХРИСТА

а. Коли подали вино старості бенкету, як він відреагував? Від Івана 2:9, 10.

«Ні староста, ні гості не знали про те, що вино закінчилося. Скуштувавши принесеного слугами вина, розпорядник підтвердив, що воно було набагато кращим від того, яке він будь-коли пив, і дуже відрізнялося від того, яке подавали на початку бенкету». – Бажання віків. – С.148.

б. Яке вино дав Христос? Ісаї 65:8.

«Вино, яке Ісус створив для весільних гостей, і те, яке Він дав учням як символ Своєї Крові, було чистим виноградним соком. Саме це мав на увазі пророк Ісая, коли говорив про нове вино ″в виногроні″: ″Не знищувати його, бо в ньому благословення!″ (Ісаї 65:8).

Непереброджене вино, яке Він запропонував гостям, було корисним освіжаючим напоєм. Його дія мала привести смаки у гармонію зі здо¬ровим апетитом». – Там саме. – С.149.

в. Що Святе Письмо говорить про переброджене вино? Притчі Соломона 20:1; Притчі Соломона 23:29-35.

«Саме Христос у Старому Завіті застерігав Ізраїль: ″Вино – глум¬ливе, оп’яняючий напій – галасливий, і кожен, хто зваблюється ними, нерозумний″. Тому Ісус ніколи не пропонував людям такого напою. Це сатана спокушує людей потурати своїм забаганкам, які затьмарюють розум і ослабляють духовне сприйняття. Натомість Христос учить приборкувати свої негідні, низькі жадання. Все Його життя – приклад самозречення. Щоб перемогти силу апетиту, Він переніс заради нас найсуворіші випробування, які тільки може знести людина. Це Христос звелів Івану Хрестителю не пити ні ″вина, ні міцного напою″. Це Він виклав такі ж вимоги стриманості дружині Маноя, і саме Він прокляв тих, хто підносить вино своїм ближнім. На весільному бенкеті Христос не суперечив Своєму вченню». – Там саме.


Ср , 15 січ.

4. ПРИКЛАД ХРИСТА НА ГРОМАДСЬКИХ ЗАХОДАХ

а. Яких цілей було досягнуто завдяки присутності Христа і Його чуду на шлюбному бенкеті, які є актуальними навіть і для нас сьогодні? Від Івана 2:11.

«Христос знав усе; Він дивився із глибини століть у наш час і бачив, яким буде стан суспільства наприкінці історії світу. Він бачив тисячі тисяч людей, які помирали від вживання вина та міцних напоїв. Світ поступово дійде до того ж стану, що й за часів перед потопом. Але Небеса подали сигнал про небезпеку, щоб люди могли прийняти застереження і співпрацювати з Богом заради свого самозбереження. Він дав нам при¬клади абсолютної стриманості і дав настанови, які, якщо ним слідувати, призведуть до розвитку і збереження сил, здібностей і досконалих рис характеру наших дітей». // Ознаки часу, 16 квітня 1896 року.

б. Опишіть те животворне ставлення, яке Христос проявляв про¬тягом усього Свого служіння. Від Матвія 11:29.

«Сповнений співчуття до людства, Ісус розпочав роботу перетво¬рення, входячи в тісні, сердечні взаємини з людьми. Виявляючи глибоку повагу до Божого Закону, Він водночас викривав удаване благочестя фарисеїв, намагаючись звільнити людей від беззмістовних постанов, які сковували особистість. Він намагався зруйнувати бар’єри, які розді¬ляли різні верстви суспільства, з’єднуючи людей як членів однієї сім’ї. Його присутність на весіллі була першим кроком до здійснення цієї мети». – Бажання віків. – С.150.

«Ісус осуджував потурання своїм бажанням – у чому б воно не виявлялося. Але за Своєю природою Він був товариським, приймав гостинність представників усіх верств суспільства, відвідуючи оселі багатих і бідних, вчених і простих людей, намагаючись таким чином піднести їхні думки від звичайних буденних справ до духовного і вічного. Він ніколи не заохочував до веселощів з пиятикою і гульбою; в Його по¬ведінці не було й натяку на світську легковажність. Однак Він знаходив задоволення у спогляданні життєвих радощів інших і Своєю присутністю на весіллі показав, що схвалює дружнє спілкування. Юдейське весілля було подією, що справляла неабияке враження, і радість гостей була приємною Синові Людському. Своєю присутністю на весіллі Ісус уша¬нував шлюб як Божественне установлення». – Там саме. – С.150, 151.


Чт , 16 січ.

5. ПРАВИЛЬНА ВЗАЄМОДІЯ В СУСПІЛЬСТВІ

а. Чого ми повинні навчитися на прикладі Христа, який відрізняв Його від релігійних правителів того часу? Притчі Соломона 18:24 (переклад з англ.).

«Служіння Христа різко відрізнялося від діяльності юдейських старійшин. Їхня пошана до традицій і формалізму зруйнувала свободу мислення і дії. Вони перебували в постійному страхові, аби не оскверни¬тися. Щоб уникнути контактів з ″нечистими″, вони трималися осторонь не тільки язичників, але й більшості представників свого народу. Вони не прагнули бути корисними людям, не намагалися здобути їхню симпатію. Постійно зосереджуючись на питаннях ритуальної чистоти, їхній розум зубожів, коло інтересів звужувалося. Їхній приклад заохочував до само¬закоханості і нетерпимості щодо усіх верств суспільства». – Бажання віків. – С.150.

б. Що повинно бути нашою метою у всіх соціальних взаємодіях? Притчі Соломона 11:30.

«Ми можемо виявляти свою увагу до інших в тисячах дрібниць дружніми словами і ласкавими поглядами, які неодмінно повернуться до нас. Недбалим ставленням до інших неуважні християни свідчать про те, що вони не перебувають у єднанні з Христом. Неможливо бути з Христом і водночас залишатися недобрим до інших, зневажаючи їхні права. Усі ми повинні стати свідками для Ісуса. Суспільні зв’язки, освячені благодаттю Христа, використовуйте для навернення душ до Спасителя. Нехай світ побачить, що ми не егоїсти, поглинуті лише власними інтересами; навпаки, ми бажаємо поділитися з іншими своїми благо¬словеннями й перевагами. Нехай світ побачить, що наша релігія не ро¬бить нас черствими і вибагливими. Якщо ви стверджуєте, що знайшли Христа, служіть на благо людям, як це робив Він. Стережіться, щоб у оточуючих не склалося хибне уявлення про християн як про похмурих, нещасливих людей». – Християнська родина. – С.428.


Пт , 17 січ.

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ

1. Опишіть духовні плоди, які були наслідком чуда, звершеного Христом у Кані.

2. Опишіть взаємини між Христом та Його матір’ю.

3. Чому староста бенкету був здивований?

4. Яке вино належним чином символізує Кров Христа?

5. Що ми повинні пам’ятати з прикладу Ісуса, коли перебуваємо на гро¬мадських заходах?

 <<    >>