Дарби от първата събота
За два молитвени дома в Тамил Наду, Индия
Археологическите доказателства сочат, че още през 2600 г. пр. Хр. силно урбанизираната индуска цивилизация вече е обитавала субконтинента, известен днес като Индия. Основното религиозно влияние тук отдавна е индуизмът (79,8%), следван от исляма (14,2%), християнството (2,3%), сикхизма (1,7%) и други. Въпреки че съществуват доклади за известен контакт с Църквата на адвентистите от седмия ден реформаторско движение през 20-те и 50-те години на миналия век, едва през 1987 г. Северна Индия беше представена официално за първи път на сесията на делегатите на Генералната конференция на ЦАСДРД.
Най-южният щат в Индия - Тамил Наду, се счита за център както в промишлеността, така и в селското стопанство. Господното дело е установено тук от много години, но тъй като обслужва огромното население от над 72 милиона души в този щат, има нужда от разширяване на обхвата.
Според индийското преброяване от 2001 г. село Пативееранпати има население от 7 744 души. Средното ниво на грамотност е 83%, което е по-високо от средното за страната, възлизащо на 59,5% (което се явява благоприятно за разпространяването на литература).
Основен източник на препитание тук е кафето, следвано от производството на банани, портокали, кардамон, черен пипер и други подправки.
Паллапати е друго голямо село с население от 13 701 души (намира се на ок. 80 км северно от с. Пативееранпати - бел. прев.)
От 1998 г. насам неуморната работа на един мисионер от Перияклам спомогна за увеличаване на броя на членовете на църквата, особено в тези два района. Различни предизвикателства създадоха големи трудности за ползването на наетите за службите здания, така че на този етап братята в селата Пативеранпати и Палапати се нуждаят от собствени места за поклонение.
Духът на пророчеството конкретно споменава Индия като място, където „милиони и милиони никога не са чували за Бога или за Неговата любов, разкрита в Христос. Те имат право да получат това познание. Те имат равни с нас права за милостта на Спасителя.” Възпитание, с. 263.
Затова, почтително молим нашите братя и сестри по целия свят да предложите вашата щедра подкрепа за изграждането на здания, които ще бъдат като морски фарове, за да може Господ да просветли и тези места. „Като работим в полза на Божиите заповеди и за възстановяването на пролома в Неговия закон, трябва да го правим със съчувствие към страдащото човечество. Необходимо е да покажем превъзходната любов към Бога; да издигнем Неговия паметник...” Социално служение, с. 32.
Благодарим ви и нека Господ благослови даровете и дарителите!
Вашите братя и сестри от Пативееранпати и Палапати